Wszystkie iPhone'y mają fabrycznie zainstalowaną aplikację kompasu w systemie operacyjnym iOS. Ta aplikacja jest bardzo przydatna do sprawdzania kierunku, współrzędnych geograficznych czy wysokości nad poziomem morza. Wszystko to jest możliwe dzięki różnym czujnikom, które posiada Twój iPhone, takim jak żyroskop lub akcelerometr. Jeśli chcesz skorzystać z aplikacji kompasu, musisz pamiętać, że będzie ona bezużyteczna, jeśli nie jest skalibrowana, ponieważ poda Ci błędne dane. Na szczęście iPhone oferuje możliwość kalibracji kompasu naszego urządzenia.

W pewnym momencie być może będziemy musieli użyć aplikacji kompasu na naszym iPhonie i chociaż dane są zwykle dość dokładne, prawda jest taka, że ​​tak jak każde inne narzędzie, musi być skalibrowane, aby działać prawidłowo. Dopiero po jego skalibrowaniu możemy mieć pewność, że dane aplikacji, które widzimy na ekranie, są prawidłowe.

Właściwie to, co należy skalibrować, to nie sama aplikacja kompasu, ale czujniki odpowiedzialne za przechwytywanie danych. Jak już wspomnieliśmy, czujniki urządzenia zbierają informacje o położeniu i ruchu i wysyłają je do aplikacji, aby pokazać wyniki na ekranie.

Aplikacja Kompasu na iPhonie będzie od czasu do czasu prosić o kalibrację, ale co, jeśli chcesz skalibrować ją ręcznie? Okazuje się, że jest to możliwe, nawet jeśli nie jest to zbyt intuicyjne. W rzeczywistości, aby to zrobić, będziemy musieli zmusić do tego naszego iPhone'a. Musisz także włączyć kalibrację kompasu w ustawieniach iPhone'a:

Jak aktywować kalibrację kompasu iPhone'a.

1. Otwórz aplikację Ustawienia iPhone'a.

2. W następnym kroku wybierz: Prywatność

3. Na kolejnym ekranie kliknij: Usługi lokalizacji

4. Gdy pojawi się nowy ekran, przewiń w dół, aby wybrać: Usługi systemowe

5. Teraz zlokalizuj i aktywuj przełącznik obok opcji: Kalibracja kompasu

Od teraz aplikacja Kompasu na iPhone'a umożliwi kalibrację dla większej dokładności.

Jak wymusić kalibrację aplikacji kompasu na iPhonie.

1. Otwórz aplikację kompasu i jeśli nie pokazuje opcji kalibracji, przejdź do całkowitego wyłączenia lub ponownego uruchomienia iPhone'a.

2. Po wyłączeniu iPhone'a przejdź do jego włączenia.

3. Po włączeniu otwórz aplikację Kompas. Teraz powinieneś automatycznie uzyskać bezpośredni dostęp do kalibracji.

4. Wszystko, co musisz zrobić, to obrócić iPhone'a, aż pełne koło pokazane na ekranie zostanie zakończone.

5. Po zakończeniu okręgu kompas iPhone'a jest gotowy do użycia.