Kolejna wersja popularnej przeglądarki weszła w etap bety. Przyjrzyjmy się, co nowego szykują twórcy w kolejnym wydaniu swojego programu.

Parę dni temu doczekaliśmy się nowej wersji Firefoksa oznaczonej numerem 18. Ostatnia wersja przeglądarki Mozilli okazała się być udana za sprawą wielu usprawnień i wzrostu wydajności w aplikacjach 3D. Wraz z wydaniem nowej stabilnej wersji, kolejne wydanie wkracza w fazę testów beta. 

Firefox 19 wyposażony zostanie we wbudowaną przeglądarkę plików PDF. Do tej pory do otwierania dokumentów PDF musieliśmy używać zewnętrznych programów, tudzież takich, które integrowały się z przeglądarką za pomocą wtyczek. Z pewnością dodanie własnego, zintegrowanego czytnika PDF jest dobrym pomysłem na rozbudowę aplikacji. 

Wbudowana przeglądarka dokumentów PDF była dostępna w Firefoksie już od jakiegoś czasu. Jednakże, aby jej używać, użytkownik musiał ją ręcznie uaktywnić w ustawieniach programu. Spodziewano się, że 18 wersja przeglądarki będzie już zawierać wbudowany czytnik, okazało się jednak, że oficjalne nadejdzie on wraz z finalnym wydaniem wersji 19. 

Usprawnieniu ulegnie również tzw. Awesome Bar, czyli pasek adresu w Firefoksie. Z pewnością niejednokrotnie przydarzyło się Wam, że po zainstalowaniu jakieś aplikacji zmieniły się ustawienia domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Awesome Bar wykryje takie zmiany i automatycznie zaproponuje powrót do ustawień domyślnych.

Poza tym nowe wydanie wyposażone zostanie w odpowiednie poprawki, które mają na celu usprawnienie szybkości włączania się przeglądarki.