GetRight Download

GetRight to jeden z najdłużej obecnych w sieci menedżerów pobierania plików. Pierwsza wersja tego darmowego programu (shareware) została wydana w 1997 r. Ostatnia edycja pochodzi z 2011, a aplikacja nie jest już rozwijana. GetRight jako pierwszy wprowadził funkcję wznawiania przerwanych downloadów.

GetRight oferuje wszystkie funkcje, których oczekujemy od porządnego menedżera pobierania plików. Oprócz możliwości przerywania i wznawiania pracy (funkcja ta jest zależna od możliwości serwera) aplikacja potrafi pobierać pliki z wielu miejsc w internecie jednocześnie.

Dysponuje harmonogramem, który pozwala na zaplanowanie pobierań i wykonywanie ich np. w nocy, gdy obciążenie sieci jest najmniejsze. Program jest w stanie wyłączyć komputer po zakończeniu pracy, a także (to relikt z dawnych czasów) rozłączyć w takiej sytuacji modem.

Za pomocą rozszerzenia FlashGot GetRight integruje się z przeglądarkami Internet Explorer i Mozilla Firefox. Kliknięcie linku pobierania na stronie WWW obchodzi wbudowane menedżery tych programów i automatycznie uruchamia GetRighta. Usługa obsługuje protokół BitTorrent i mechanizmy weryfikacji plików MD5 i SHA-1.

Płatna wersja Pro oferuje dodatkowe funkcje, jak np. możliwość uploadu plików, wykorzystywania skryptów do programowania pracy GetRighta, pracy w trybie serwera proxy lub w modelu Klient/Serwer. Obie edycje mają prosty, przejrzysty, minimalistyczny interfejs, który spodoba się użytkownikom niezależnie od ich stopnia zaawansowania.