Font Creator Download

Font Creator jest aplikacją pozwalająca na niezwykle kreatywne tworzenie własnych czcionek. Program pozwala na ich ręczne rysowanie przy użyciu tabletu lub myszki komputerowej lub też poprzez wykorzystanie zestawu profesjonalnych narzędzi typograficznych.

Edytor czcionek jest zaawansowanym, profesjonalnym narzędziem, które może przydać się do stworzenia własnej czcionki, czyli fonta na potrzeby komputerów, stron internetowych czy urządzeń mobilnych. Program posiada prosty interfejs z edytorem grafiki wektorowej pozwalający na samodzielne rysowanie fontów, bądź też import gotowych projektów poszczególnych liter, cyfr czy symboli. Możemy je edytować z poziomu Font Creatora, zmieniać położenie i układ, a także ustawiać kolejność i przypisanie do klawiatury systemowej.

Tworzenie czcionek w Font Creator to nie wszystko. Dostępne są również inne, zaawansowane narzędzia. Wśród nich testowanie stworzonych przez użytkownika czy edytowanych fontów. Dostępny jest też edytor skryptów, narzędzia eksportu do popularnych formatów w rodzaju OpenType. Narzędzia służące do eksportu pozwolą na dostosowanie naszej czcionki do wersji systemu (Windows, Linux, OS X, Android) czy urządzenia. Na stronach producenta można znaleźć ponadto liczne poradniki i tutoriale (w języku angielskim), które ułatwiają pracę z Font Creatorem.