CCleaner Download

CCleaner to darmowa aplikacja służąca do usuwania z systemu zbędnych plików tymczasowych i tzw. „śmieci” pozostawionych przez wszystkie działające programy, głównie przeglądarki internetowe. Niezwykła funkcjonalność oraz skuteczność programu sprawia, że CCleaner jest niemal obowiązkowym składnikiem zestawu podstawowych aplikacji w każdym komputerze.

CCleaner jest doceniany przede wszystkim przez osoby, które bardzo cenią swoją prywatność. Aplikacja pozwala za pomocą jednego kliknięcia wyczyścić całą historię przeglądanych stron wraz z pobranymi plikami cookie oraz plikami tymczasowymi. Czyszczenie rejestru oraz oczyszczanie komputera za sprawą aplikacji przyspiesza działanie systemu. Rzecz jasna CCleaner pozwala również wyczyścić zbędne pliki na komputerze, pozostawione na przykład przez odinstalowane oprogramowanie, uwalniając cenną przestrzeń dyskową. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby opróżnić kosz, wyczyścić systemowy schowek oraz listę ostatnio otwieranych dokumentów etc. 

Niezwykle ważną i przydatną funkcją programu CCleaner jest możliwość zarządzania programami, które uruchamiają się wraz ze startem systemu operacyjnego. Kropką nad „i” jest także możliwość odinstalowywania programów z systemu. Do głównych funkcji aplikacji należy również między innymi: usuwanie ukrytych plików Index.dat, czyszczenie lokalizacji ostatnio pobieranego pliku (Internet Explorer), wyszukiwanie potencjalnych problemów w zakresie brakujących plików współdzielonych DLL czy usuwanie zrzutów pamięci po zawieszeniu systemu. 

Korzystający z podstawowej wersji systemu CCleaner powinni również zwrócić uwagę na dodatek o nazwie CCEnhancer, który rozszerza funkcjonalność programu. Osoby, które korzystają z kilku komputerów powinni również skorzystać z wersji portable, którą można skopiować na pamięć przenośną – aplikacja w tej wersji działa bez instalacji.