Unchecky Download

Unchecky to program, który przyda się użytkownikom często ściągającym programy z sieci. Zdarzyło Ci się kiedyś, że po instalacji programu w systemie nagle zainstalowane zostały także niechciane dodatki, takie jak kolorowe paski reklamowe w przeglądarkach, wyskakujące reklamy, zmieniające się strony startowe czy dodatkowe emotikony? Zadaniem Unchecky jest zabezpieczenie komputera właśnie przed tego typu oprogramowaniem.

Dodatki tego pokroju instalują się, gdyż użytkownik nie odznaczył odpowiednich opcji w instalatorze. Niestety opcje te są często ukryte, napisane w języku angielskim, a dodatkowo mają posiadają mylący opis. Mając Unchecky nie musimy się jednak nimi martwić - program instaluje się jako usługa systemowa i działa zawsze w tle. Gdy uruchomimy instalator zawierający ukryte dodatki, to program Unchecky je wykryje i domyślnie odznaczy. Nadal oczywiście użytkownik musi zwracać uwagę, co klika i akceptuje, ale Unchecky znacznie ułatwia cały proces. Wszystkie dodatkowe opcje instalujące niechcane programy będą odznaczone, a użytkownik musi klikać tylko "Dalej" lub "Pomiń".

Gdy Unchecky coś wykryje, to odpowiedni komunikat zostanie wyświetlony w zasobniku systemowym. Znajdziemy tam informację o tym, ile potencjalnie niechcianych programów zostało zablokowanych. Możemy także wysunąć okno programu z zasobnika systemowego i wyświetl dziennik blokowania, który pokazuje nam szczegóły odnośnie zablokowanych ofert.