ID3Remover Download

ID3Remover jest darmową aplikacją, za pomocą której możemy wyczyścić metatagi ID3 (nazwa artysty, albumu, utwóru itp.) z piosenek MP3. Często nasze informacje o piosenkach są źle dopasowane lub w ogóle nieadekwatne do muzyki, która kryje się w wybranym pliku. Zamiast poprawiać istniejące tagi, czasem łatwiej jest po prostu je usunąć i pozostawić puste, aby program do automatycznego tagowania uzupełnił je od podstaw. Wtedy ID3Remover okaże się niesamowicie pomocnym narzędziem.

Program jest bardzo prosty w obsłudze, a interfejs ogranicza się do jednego, niewielkiego okna. Aby wyczyścić wybrane pliki z metatagów, należy przeciągnąć utwory z okna Eksploratora wprost do okna programu ID3Remover. Nasze piosenki zostaną dodane do listy, skąd możemy zaznaczyć pojedyncze utwory i usuwać z nich tagi (opcje Clear) lub za jednym zamachem wyczyścić tagi we wszystkich dodanych utworach przy użyciu przycisku “Clear All”.

Program współpracuje tylko z plikami MP3. Należy go używać na własną odpowiedzialność, gdyż usuniętych tagów nie można przywrócić przyciskiem “Cofnij” - należy uzupełnić je ponownie ręcznie lub skorzystać z programów, które zrobią to za nas.