Image Resizer Download

Image Resizer to darmowy program, który pomoże w codziennej pracy ze zdjęciami. Za jego pomocą możemy błyskawicznie zmienić wielkość dowolnego zdjęcia. Aplikacja integruje się z systemem i dodaje odpowiednią opcję do menu kontekstowego. Wystarczy, że klikniemy prawym przyciskiem na pliku ze zdjęciem (możemy zaznaczyć dowolną ilość obrazków) i wybierzemy opcję “Resize pictures”.

Obsługa programu jest intuicyjna. Po wybraniu odpowiedniej opcji z menu kontekstowego, Image Resizer wyświetli okno zmiany wielkości. Domyślnie możemy skorzystać z czterech ustawień wielkości - Mały, Średni, Duży oraz na Urządzenia mobilne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wpisać własną wielkość - wystarczy rozwinąć zaawansowane opcje przyciskiem “Advanced” i wpisać samodzielnie rozdzielczość zdjęcia poprzez zaznaczenie opcji “Custom”.

Image Resizer pozwala także decydować użytkownikowi o tym, czy zmiany mają być wprowadzane bezpośrednio w oryginalnym pliku, czy też może ma zostać utworzona kopia oryginału o nowej wielkości. Przy zmianie rozdzielczości większej ilości zdjęć o różnych rozmiarach przyda się opcja “Make pictures smaller but not larger” (Rób zdjęcia mniejsze, ale nie większe). Dzięki temu upewnimy się, że nasze zdjęcia będą się jedynie zmniejszać, a nie powiększać do innych rozmiarów.