Pixlr Download

Pixlr to jeden z najbardziej znanych i rozbudowanych edytorów grafiki online. Występuje w trzech wariantach - podstawowym (Pixlr-o-matic), zaawansowanym (Express) oraz pełnym (Editor). W zależności od potrzeb oraz umiejętności użytkownik może na stronie głównej wybrać jedną z tych opcji.

Niewątpliwą zaletą Pixlra w wariancie pełnym jest interfejs podobny do Adobe Photoshopa. U góry mamy klasyczne menu typu Plik, po lewej znajduje się przybornik z narzędziami, po prawej umieszczono okienka z historią, nawigatorem oraz menedżerem warstw.

Pixlr obsługuje bowiem, jako jeden z niewielu edytorów grafiki online, warstwy na tej samej zasadzie co Photoshop. W przyborniku znajdziemy takie znane z aplikacji Adobe'a rzeczy jak rozmycie, wyostrzenie, smużenie, stempel, wiadro z farbą, gradient czy kroplomierz.

Usługa dysponuje także pełnymi paletami kolorów w trybach HSL, RGB i Web. Do tego dochodzi ok. 30 filtrów w górnym menu - wśród nich takie rzeczy jak wir wodny, kalejdoskop, HDR, pastele czy szum. Pixlr pozwala również oczywiście na modyfikowanie kontrastu, jaskrawości, poziomów oraz krzywych.