Photoshop Express Download

Adobe Photoshop Express to webowy wariant popularnego Adobe Photoshopa. Nie oferuje oczywiście tylu funkcji, co to profesjonalne oprogramowanie. Stanowi jednak znakomitą alternatywę dla prostszych, darmowych edytorów desktopowych takich jak GIMP czy Paint.NET.

Tworząc aplikację firma Adobe postawiła na prostotę obsługi. Adobe Photoshop Express jest skierowany przede wszystkim do mniej zaawansowanych internautów, którzy szukają przystępnego narzędzia pozwalającego na szybkie poprawienie i podrasowanie zdjęć z wakacji czy imprezy.

Program nie wymaga zakładania konta - wystarczy kliknąć przycisk Get Started na stronie głównej, a następnie przesłać zdjęcie z komputera. Aplikacja może działać w trybie pełnoekranowym lub w pływającym oknie. W środku znajduje się podgląd efektów naszej pracy, po lewej mamy pasek z narzędziami.

Adobe Photoshop Express pozwala m.in. na obracanie fotografii, przycinanie ich, modyfikowanie ekspozycji, usuwanie efektu czerwonych oczu, zwiększanie nasycenia barw, wyostrzanie, rozmywanie, przyciemnianie, rozjaśnianie czy wypełnianie światłem.

Do tego dochodzi kilka efektów (filtrów) w rodzaju pikselowania, usunięcia kolorów (zdjęcie czarno-białe) czy zamiany na szkic. Przyciski na dole pozwalają na zwiększanie i zmniejszanie zoomu, wykonywanie operacji cofnij i ponów oraz resetowanie obrazka do oryginalnego stanu.