Google+ Photos Download

Google+ Photos to bezpośredni następca Picasy - znakomitego edytora grafiki online, który został przejęty przez firmę z Mountain View. Aby uzyskać dostęp do usługi należy odwiedzić serwis Google+ i przejść do zakładki Zdjęcia. Załaduje się lista wszystkich uploadowanych fotografii.

Aby dodać nowe elementy wybieramy przycisk Prześlij zdjęcia. Google+ Photos dysponuje wygodnym mechanizmem uploadowania, który obsługuje zarówno metodę Przeciągnij i upuść, jak i tradycyjne okno do przeglądania folderów na dysku twardym.

Aplikacja oferuje rozbudowaną funkcję udostępniania (przycisk Udostępnij w prawym górnym rogu). Zdjęcia mogą trafić do konkretnych użytkowników serwisu społecznościowego, kręgów Google+ albo właścicieli podanych kont Gmail. Wszystkie pliki da się oczywiście grupować w ramach albumów.

Jeśli chcemy zmodyfikować konkretną fotografię klikamy jej miniaturę. Załaduje się pływające okno z większym zdjęciem. Następnie wybieramy polecenie Edytuj. Po kilku sekundach wystartuje edytor, który powinien być znany osobom korzystającym dawniej z Picasy.

Google+ Photos umożliwia m.in. przycinanie fotografii, obracanie ich, modyfikowanie ekspozycji czy wyostrzanie. Do tego dochodzi obszerna lista efektów takich jak Płowienie, Zmiękczanie, HDR, Lata 60., Dwuton czy Aerograf. Przerobienie zdjęcia zajmuje jedynie chwilę, a proces jest całkowicie zautomatyzowany.

Do tego dochodzą tzw. Dekoracje. Dzięki nim dodamy do zdjęcia komiksowe dymki, brody, maski, wampirze oczy czy kły. Google+ Photos oferuje ponadto możliwość umieszczania w fotografii tekstu. Do wyboru jest kilkadziesiąt czcionek z opcjami edytowania kolorów napisów, zanikania lub ich rozmiaru.