GifCam Download

GifCam to darmowa aplikacja, przy pomocy której utworzymy animowanego GIFa poprzez nagranie sceny z filmu lub innego materiału. Program jest bardzo prosty w obsłudze, możemy stworzyć GIFa na podstawie właściwie każdego ruchomego elementu widocznego na ekranie monitora. Aplikacja nagrywa dowolny obszar ekranu, a następnie zapisuje go do formatu GIF.

Interfejs programu jest bardzo minimalistyczny, ale dzięki temu intuicyjny. Z prawej strony okna programu znajdziemy pionowy pasek narzędzi zawierający przyciski nawigacyjne - nagrywanie, zapisywanie oraz edytowanie naszego gifa. Lewa strona to prostokąt będący obiektywem programu.

Jak nazwa wskazuje, GifCam jest połączeniem programu do tworzenia GIFów oraz wirtualnej kamery. Przygotowywanie GIFa jest bardzo proste - wystarczy rozciągnąć okienko programu nad elementem, z którego chcemy zrobić GIFa (np. nad odtwarzanym filmem) a następnie wcisnąć przycisk Rec (nagrywanie). Aplikacja rozpocznie przechwytywanie obrazu. Kiedy już przechwycimy to, na czym nam zależało wystarczy kliknąć przycisk Stop.

Dodatkowe okno edycji umożliwia usuwanie poszczególnych klatek z przechwyconego materiału, jak również pozwala na zmianę czasu pomiędzy wyświetleniem jednej klatki a drugiej (możemy zmieniać wartości indywidualnie dla każdej klatki). Na uwagę zasługuje także opcja “Show Green Screen”, którą możemy odznaczyć w wypadku, gdy na naszej animacji pojawiają się zielone kropki lub paski.

Przed zapisaniem gotowego materiału możemy wybrać opcje związane z jakością (a co za tym idzie z wagą pliku końcowego). Do dyspozycji mamy kilka opcji, które pozwalają na zachowanie jakości jak najbardziej zbliżonej do oryginału, ograniczenie kolorów do określonej wartości (256 lub 20) czy też takie, które zmienią kolorystykę animacji na kolory szarości.