drEryk Download

drEryk to aplikacja stworzona z inicjatywy lekarzy, przeznaczona do obsługi gabinetów i placówek medycznych oraz przychodni. Program pozwala na prowadzenie bazy wszystkich pacjentów i pracowników, jak również na tworzenie raportów i statystyk. drEryk może być zainstalowany na jednym stanowisku, jak również w postaci serwera, do którego dostęp mają inne komputery z sieci.

Interfejs programu jest przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze. Cechą charakterystyczną jest zielona, medyczna kolorystyka oraz uruchamianie programu w trybie pełnoekranowym. Wszystkie funkcje programu są dobrze rozmieszczone, do poszczególnych sekcji uzyskujemy dostęp za pomocą zakładek z ikonami.

Praca z programem rozpoczyna się od zalogowania. Do wyboru jest kilka rodzajów kont - pielęgniarki, położne, lekarze, kierownicy medyczni oraz wiele innych wariantów. W zależności od konta, użytkownik uzyskuje dostęp do innych danych przechowywanych w bazie. drEryk pozwala na wydruki medyczne dokumentów, takich jak deklaracje, recepty, karty zdrowia, formularze SANEPID, zalecenia lekarskie dla pacjenta, skierowania do specjalistów na badania, orzeczenia ZUS/KRUS, zlecenia pielęgniarskie oraz księgi ruchu.

Rozbudowana baza pacjentów wraz z kartoteką medyczną umożliwia łatwiejszą pracę lekarza z chorymi. Lekarz ma pełen dostęp do historii chorób pacjenta, wykonanych zabiegów medycznych oraz wyników badań. drEryk jest wyposażony w sporą ilość zautomatyzowanych procesów, które wspomagają obsługę pacjenta - np. program potrafi przypominać, jakie badanie przesiewowe bądź bilansowe pacjent powinien wykonać jak również ostrzega o alergiach i innych zagrożeniach na podstawie posiadanych danych.

Nie można zapomnieć o ogromnej bazie danych i słownikach. drEryk posiada wbudowaną bazę ponad 20 tys. lekarstw, która automatycznie się aktualizuje. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby rozbudować zasoby programu i dodawać nowe leki samodzielnie. Podczas wypisywania recept dla pacjenta, użytkownik może skorzystać z odpowiednich wydruków na gotowych formularzach lub też czystych kartach. Moduł odpowiedzialny za recepty posiada aktualne informacje dotyczące refundacji poszczególnych leków.

drEryk potrafi konstruować rozbudowane sprawozdania z danych, które sam zbiera w ciągu całego miesiąca. Możliwe jest tworzenie raportów deklaracji i świadczeń, jak również statystyk chorób przewlekłych, rozpoznań, wizyt u pacjenta, szczepień czy wypisanych leków.

Poza obsługą pacjentów, recept oraz raportów miesięcznych, program umożliwia również zarządzanie personelem danej placówki i ich godzinami pracy. Do pracowników możemy przypisywać konkretne role pełnione w gabinetach. Dodatkowo, drEryk umożliwia zarządzanie umowami NFZ np. o podstawowej opiece zdrowotnej.