Spotflux Download

Niewielki program, którego zadaniem jest szyfrowanie naszych połączeń z internetem. Obsługa tego klienta VPN została maksymalnie uproszczona. Użytkownik nie musi nic konfigurować. Po prostu instaluje Spotfluksa, uruchamia go i gotowe. Program minimalizuje się do zasobnika systemowego Windows.

Aplikacja nie tylko szyfruje połączenie, ale także skanuje wszystkie otrzymywane z sieci dane pod kątem wirusów, adware'u i innego złośliwego oprogramowania. Spotflux cechuje się bardzo małym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe. Może jednak nieco spowalniać działanie łącza internetowego.

Kolejną funkcją jest ukrywanie naszej lokalizacji oraz numeru IP. Program przesyła nasze żądania do witryn internetowych przez sieć bezpiecznych serwerów. W rezultacie skutecznie zaciera ślady naszej bytności w różnych serwisach WWW. Wszystko to bez jakichkolwiek opłat.

Spotflux nie jest programem przeznaczonym do ciągłego używania. Przesyłanie żądań przez serwery maskujące utrudnia np. oglądanie telewizji internetowej czy pobieranie gier z Origina lub Steamu. Ten program jest jednak nieoceniony, gdy chcemy od czasu do czasu odbyć całkowicie prywatną sesję internetową.