Faktura 1! Plus Download

Faktura 1! Plus to bezpłatny program przeznaczony do fakturowania. Za pomocą tego narzędzia wystawimy fakturę VAT, fakturę pro-forma, rachunek sprzedaży lub sporządzimy po prostu korektę.

Zaletą programu jest dość spora ilość funkcji jak na bezpłatne rozwiązanie dla firm. Interfejs programu jest prosty i przejrzysty, podzielony na zakładki reprezentowane przez duże i czytelne ikony. Użytkownik ma dostęp do wszystkich funkcji z jednego miejsca.

Poza podstawowymi funkcjami wystawiania dokumentów transakcyjnych, osoba sprawująca pieczę nad dokumentacją sprzedażową może również prowadzić rozbudowany katalog klientów. Rejestr klientów można podzielić na wiele kategorii, na przykład „Kontrahenci” oraz „Współpracownicy”, co pozwala na dokładne uporządkowanie wszystkich kontaktów biznesowych. Do każdego kontrahenta można przypisać wiele informacji, nie tylko tych podstawowych, ale również specyficznych dla danego rodzaju współpracy i profilu działalności.

Poza tworzeniem katalogu klientów, program daje możliwość stworzenia bazy oferowanych usług i produktów, które możemy przypisywać do utworzonych wcześniej grup towarowych. Z kolei osobna zakładka „Przelewy” pozwoli na wyświetlenie listy przelewów ZUS, US, wpłat na własne konto oraz dokumentów zwrotnych.

Faktura 1! Plus umożliwia również tworzenie zestawień z danego okresu czasu, które generowane są na podstawie sprzedaży. Odpowiednie filtry pomagają w zdefiniowaniu rodzaju generowanego zestawienia, dzięki czemu użytkownik może wybrać interesujące go kryteria.

Warto również wspomnieć o przydatnej funkcji, jaką jest praca programu w sieci. Pozwala to na pracę przy dokumentach wielu osobom jednocześnie.