NVIDIA GeForce Experience Download

Nvidia GeForce Experience to narzędzie przeznaczone dla posiadaczy kart graficznych Nvidia GeForce. Program pełni rolę biblioteki gier, z poziomu której możemy je uruchamiać oraz odpowiednio optymalizować. Program dokona indywidualnej analizy naszego komputera i na podstawie zamontowanego sprzętu oraz wybranej gry sporządzi odpowiedni zestaw ustawień, które mają na celu sprawić, aby gra chodziła płynniej.  

Wymagania systemowe oraz obsługiwane GPU dla rozwiązania NVIDIA GeForce Experience znajdują się tutaj.

Program oferuje również możliwość automatycznego aktualizowania sterowników, aby upewnić się, że użytkownik posiada zawsze najnowszy zestaw poprawek na komputerze.

Interfejs aplikacji utrzymany jest w czarnozielonej kolorystyce odpowiadającej, charkaterystycznej dla firmy Nvidia. Program podzielony jest na trzy zakładki – Games, Drivers oraz Preferences.

Zakładka Games wyświetla zainstalowane na komputerze gry, które program wspiera. GeForce Experience na chwilę obecną wspiera ok. 50 najpopularniejszych gier, wśród których znajdziemy takie hity jak Assassin's Creed 3, Battlefield 3, Borderlands 2, serie Call of Duty, Crysis 2, Diablo III, Elder Scrolls V: Skyrim, Hitman Absolution, Planetside 2, Star Wars: The Old Republic, Starcraft II, Wiedźmin 2, World of Warcraft: Mists of Pandaria oraz wiele innych. 

Pełną listę obsługiwanych gier można znaleść na stronie producenta.

Z poziomu zakładki Games użytkownik może ręcznie zmienić ustawienia graficzne, jak również skorzystać z funkcji Optimize, która automatycznie dopasuje ustawienia w taki sposób, aby gra chodziła płynnie na posiadanym przez nas sprzęcie. Program łączy się z bazą danych Nvidii w chmurze, aby porównać nasz sprzęt i ściągnąć odpowiedni zestaw ustawień. Dzięki wbudowanej funkcji wyświetlania zmian na dynamicznym screenshocie danej gry, użytkownik może szybko zobaczyć, czym się różnią od siebie dane ustawienia i jaki wpływ mają na wyświetlany obraz gry.

Zakładka Drivers z kolei odpowiada za sterowniki do kart graficznych GeForce. Możemy tu sprawdzić wersję posiadanych sterowników jak również rozkazać programowi, aby dokonał automatycznej aktualizacji. Aktualizacja odbywa się za sprawą jednego kliknięcia myszki.

Twórcy zapewniają, że program jest w pełni bezpieczny jak również, że nie narusza w żaden sposób prywatności użytkowników. Wysyłane do NVIDII informacje nie zawierają żadnych osobistych danych, przez które firma mogłaby zidentyfikować gracza. Aplikacja zbiera tylko informacje o procesorze, karcie graficznej oraz monitorze aby udostępnić optymalne ustawienia.