Combined Community Codec Pack (CCCP) Download

CCCP (Combined Community Codec Pack) to zestaw wszystkich kodeków do odtwarzania filmów w formacie AVI/MKV/MP4 oraz innych popularnych rozszerzeniach. CCCP radzi sobie bez problemu z odtworzeniem każdego materiału wideo – instalując tę paczkę mamy pewność, że nasz system będzie zawsze wyposażony we wszystkie potrzebne kodeki. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zainstalować za jednym razem wszystko to, co potrzebne, a potem już tylko cieszyć się działającymi filmami. Potwierdza to ideę projektu CCCP, którego celem jest stworzenie prostego zestawu kodeków wspierających większość popularnych na rynku formatów.

CCCP Codec Pack instaluje się bardzo szybko, a proces instalacji jest łatwy. Użytkownik już podczas procesu instalowania ma możliwość dostosowania najważniejszych rzeczy – przede wszystkim możemy wybrać czy chcemy zainstalować wersję z odtwarzaczem plików, czy też może bez (opcja dla tych, którzy posiadają już na dysku ulubiony program do odtwarzania). Domyślnie CCCP instaluje prosty odtwarzacz Media Player Classic Home Cinema. To dość minimalistyczny program, jednak w zupełności wystarczający do odtwarzania filmów z napisami.

Konfiguracja CCCP jest bajecznie prosta – po zainstalowaniu użytkownik może skorzystać z domyślnych ustawień lub dostosować je do własnych potrzeb. Entuzjaści dopasowywania wszystkiego ręcznie będą z pewnością zadowoleni, bowiem znajdziemy tu mnóstwo opcji konfiguracji obrazu, dźwięku, powiązania odtwarzacza z plikami i tak dalej. Ci, którzy chcą szybko dokończyć instalację, również nie będą zawiedzeni – wystarczy kliknąć OK, a domyślne ustawienia z pewnością okażą się optymalne.

Aby odtworzyć film z napisami wystarczy się upewnić, że plik z filmem ma taką samą nazwę jak plik z napisami. Jeżeli tak jest, to kodeki sprawią, że napisy pojawią się w każdym jednym odtwarzaczu – nawet w Windows Media Playerze. 

CCCP jest projektem utrzymywanym już od długiego czasu i na bieżąco aktualizowanym. Daje to poczucie zaufania do twórców, bowiem możemy być pewni, że decydując się na CCCP zawsze będziemy mieć dostęp do aktualnego zestaw kodeków.