Alcohol 52% Free Edition Download

Alcohol 52% to narzędzie do tworzenia obrazów płyt oraz montowania ich w wirtualnym napędzie. Program jest okrojoną wersją aplikacji Alcohol 120% - w odróżnieniu od swojego brata różni się tym, że nie pozwala na wypalanie płyt CD/DVD za pomocą nagrywarki. Pomimo tego, wciąż pozwala na dużą kontrolę nad tworzonym na dysku obrazem płyty.

Użytkownik ma możliwość tworzenia - za pomocą specjalnego kreatora - plików będących obrazami płyt CD/DVD. Daje to możliwość tworzenia kopii ważnych płyt CD i DVD i korzystanie z nich bez narażania nośników na zarysowania. Utworzone obrazy są zapisywane do plików w formacie MDS (Media Descriptior) lub ISO. Podczas zgrywania zawartości płyty na dysk, możliwe jest również dzielenie pliku wynikowego na mniejsze części, których rozmiar możemy określić poprzez wybranie odpowiedniej wartości z rozwijanej listy. Dodatkowo, można skorzystać z wielu profili, w zależności od typu danych znajdujących się w źródłowym nośniku DVD/CD. Do wyboru są m.in. profile SecuROM, StarForce 1/2/3/4, Playstation 1 oraz 2, Audio, Video czy też Karaoke.

Utworzone obrazy można montować do wirtualnych napędów, które tworzone są z poziomu programu. Użytkownik w darmowej wersji Alcohol 52% może utworzyć aż do 6 napędów.

Poza możliwością tworzenia, emulowania napędów oraz montowania obrazów, program posiada Konwerter Audio, za pomocą którego użytkownik może zgrać zawartość płyty Audio CD do formatu MP3. Do korzystania z Konwertera Audio wymagana jest odpowiednia wtyczka, którą można ściągnąć z poziomu programu.

Aplikacja wyposażona jest również w Menedżer DVD/CD. To przydatne narzędzie, które udzieli ogromu informacji o wybranym przez nas napędzie. Użytkownik znajdzie tu zarówno podstawowe informacje, takie jak nazwa, id producenta oraz produktu, jak również dokładniejszy raport z możliwości sprzętu, regionu DVD, systemów ochrony zapisów oraz wersji produktu. Osobna zakładka udzieli również szeregu informacji na temat nośnika znajdującego się w danym napędzie.