Pisaliśmy niedawno o przygotowaniach Kima DotComa do otwarcia swojego nowego serwisu, który ma zastąpić MegaUpload. Dziś serwis rozpoczyna swoją działalność, nie obyło się jednak bez problemów.

Mega, nowy serwis mający zająć miejsce zamkniętego MegaUpload już działa. Niestety, na chwilę bardzo ciężko się na niego dostać – obciążenie jest tak ogromne, że strona nie wytrzymała naporu nowych użytkowników. Zainteresowani muszą się zatem uzbroić w cierpliwość.

Kim DotCom chwali się, że jego usługa ma powalić na kolana wszystkie inne serwisy tego typu. Jakość swoich usług DotCom opisuje słowami „podróży w przyszłość”. Faktycznie, trzeba przyznać, że zarówno opcje dla użytkowników darmowych kont jak i płatnych są bardzo atrakcyjne. Za darmo dostajemy aż 50GB przestrzeni dyskowej do wykorzystania. 

Jeżeli zdecydujemy się zainwestować trochę grosza, to możemy powiększyć swoje konto do następujących opcji:

  • 500GB powierzchni dyskowej przy limicie 1TB transferu za 9.99€ miesięcznie
  • 2GB powierzchni dyskowej przy limicie 4TB transferu za 19.99€ miesięcznie
  • 4TB powierzchni dyskowej przy 8TB transferu za 29.99€ miesięcznie
Użytkownicy abonamentowi posiadają również dodatkowe funkcje pozwalające na większą kontrolę swoich plików. Niestety, na chwilę obecną nie ma jeszcze żadnej aplikacji pokroju Microsoft Skydrive czy Dropbox, która pozwoliłaby na utworzenie folderu Mega w Eksploratorze Windows oraz na synchronizacje danych pomiędzy urządzeniami. Póki co jedynym sposobem obsługiwania serwisu jest korzystanie z wersji przeglądarkowej dostępnej pod tym adresem.