Polkast Download

Polkast to aplikacja dla osób, które chcą udostępniać swoje pliki z komputera do urządzeń mobilnych w oparciu o połączenie internetowe, a jednocześnie uniknąć korzystania z publicznych serwisów, takich jak Dropbox, SkyDrive czy Dysk Google. Dzięki Polkastowi możemy uzyskać dostęp do plików na komputerze z każdego miejsca na świecie i jednocześnie zachować pełną prywatność poprzez uniknięcie korzystania z popularnych usług.

Obsługa Polkasta jest bardzo prosta - należy zainstalować program na dysku, który udostępni nasze pliki, a następnie zainstalować aplikację na urządzeniu mobilnym, dzięki której połączymy się zdalnie z naszym komputerem i będziemy mogli przeglądać udostępnione pliki. Do korzystania z Polkasta wymagane jest utworzenie konta, ale jest ono darmowe.

Klient PC umożliwia utworzenie tzw. Homebase, czyli kolekcji domowej, do której użytkownik może przypiąć dowolne katalogi wraz z plikami na swoim dysku. Miłym akcentem jest także funkcja automatycznego udostępniania naszej kolekcji muzycznej z programu iTunes - Polkast automatycznie się z nim synchronizuje i na bieżąco udostępnia całą naszą muzykę w ramach prywatnej chmury.

Aplikacja mobilna działa podobnie, co aplikacje popularnych usług w chmurze. Po zalogowaniu się na swoje konto możemy przeglądać całą zawartość komputera z podziałem na muzykę, filmy, obrazy, dokumenty czy inne pliki. Przeglądanie danych jest bardzo wygodne i czytelne dzięki prostemu menedżerowi plików, a ciekawym dodatkiem jest widok Timeline (osi czasu), który wyświetla pliki od najnowszych do najstarszych.