PS5, to już piąta generacja konsoli, o której kiedyś każdy marzył, a która dziś jest na wyciągnięcie ręki. Dostępna jest w dobrej cenie i oferuje naprawdę wiele możliwości, będąc centrum rozrywki XXI wieku.

PS5, czyli nowa odsłona PlayStation

PlayStation to konsola do gier od marki Sony, która zyskała wielu wiernych fanów. Powstały na nią liczne kultowe i ponadczasowe tytuły, które nawet po latach doczekały się odświeżenia. To sprzęt najwyższej klasy, który zachwyca designem, ale jeszcze bardziej możliwościami.

Konsole PlayStation od lat utrzymują silną pozycję wśród graczy. Sprzęt to nie tylko absolutna czołówka, to typ konsoli, która wynosi gaming na zupełnie nowy poziom. Sony co kilka lat wypuszcza na rynek nową odsłonę, która ma nowe funkcje i zapewnia zupełnie odmienne doświadczenia od poprzedniej generacji. Z tego więc powodu rosnąca cena nie przeraża miłośników platformy. A to dlatego, że płacą za faktyczny progres.

Najnowsza odsłona, czyli PS5 to typ konsoli, który oferuje zupełnie nowy poziom gry. Początkowy koszt może wydawać się wysoki. Jednak dzięki licznym promocjom, w których prześcigają się markety RTV EURO AGD, Media Markt czy Media Expert (np. raty gratis) każdego na nią stać. Konsolę PlayStation można teraz otrzymać od ręki, bez oczekiwania w kolejkach, jak to było na początku.

PS5 to prawdziwe urządzenie dedykowane rozrywce. Służy do oglądania filmów w wysokiej jakości, łączenia się z siecią, daje dostęp do lubianych aplikacji streamingowych, a przede wszystkim do rewelacyjnych gier od najlepszych dystrybutorów.

Ultraszybki dysk SSD i świetny procesor – początek możliwości

To, co obserwujemy na ekranie jest efektem pracy specjalistów i niestandardowej integracji systemów konsoli. Wraz z PS5 stworzono nowe zasady, które rozpostarły twórcom gier nieosiągalne do tej pory horyzonty. Zastosowanie właściwych i topowych podzespołów pozwala na realizację nietuzinkowych rozwiązań w wybranych grach. Gracze mogą być też zadowoleni, ponieważ ich ulubione gry, poddane remasterowaniu, prezentują się jeszcze lepiej.

Realistyczne efekty dotykowe są zasługą procesora graficznego. Sony postawiło na autorski silnik Tempest, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Wirtualny świat jeszcze nigdy nie był tak prawdziwie namacalny. Realistyczne cienie, dynamiczne efekty i odbicia światła oraz żywe kolory i głębokie czernie. To wszystko cieszy oko.

Warto zwrócić uwagę na audio. Realistyczny świat nie mógłby się obyć beż dźwięku. Dźwięk 3D, bo o nim mowa, to nic innego jak dźwięk przestrzenny. Działa płynnie i pozwala zintegrować się z rozgrywką. Oczywiście, ostateczne wrażenia będą zależne od tego, jakiej jakości są głośniki telewizora. Warto dokupić nagłośnienie, by wydobyć prawdziwy potencjał PlayStation.

Sama konsola dostępna jest w dwóch wersjach. Bez czytnika płyt i z nim. Pierwsza odsłona skierowana jest do graczy, którzy chcą mieć wszystko w wersji cyfrowej, druga, dla zwolenników klasycznych płyt. Warto podkreślić, że podłączanie zewnętrznego urządzenia do wersji bez czytnika, żeby uruchomić grę z płyty, nie zadziała.

Sukces działania PS5 tkwi również w dysku SSD 825 GB, który działa z zawrotną szybkością dzięki przepustowości zwykłej sięgającej 5,5 GB/s lub skompresowanej nawet 9 GB/s! Takie parametry zapewniają błyskawiczne czasy ładowania i płynną rozgrywkę każdej osobie niezależnie od tego, jaką wybierze technologię gry.

Konsolę PlayStation PS5 wybierz z akcesoriami

Konsola PlayStation od samego początku zachwycała rozwiązaniami. Najnowsza odsłona, czyli PS5 zapewnia graczom rozrywkę na najwyższym poziomie. Jest to możliwe za sprawą mnogości dodatków, ale także temu, co oferują dane akcesoria.

Pady do PS5 to absolutna podstawa, na której opiera się większość gier dostępnych w PlayStation Network. Każdy kontroler bezprzewodowy o ergonomicznym kształcie ma wbudowany akumulator działający przez kilka godzin. Wbudowany mikrofon oraz wejście mini jack 3,5 mm znacząco usprawniają i uprzyjemniają rozgrywkę w trybie multiplayer.

Jednak dzięki najnowszym dokonaniom wirtualnej rzeczywistości możliwe stało się stworzenie gier wynoszących rozrywkę na nieco inny poziom. Okulary VR to narzędzie, dzięki któremu rozrywka staje się o wiele bardziej realna. Gracz, zakładając je wkracza do świata danej gry w nieco innej niż dotychczas formie. Jest też seria tytułów szykowanych pod tego rodzaju zabawę. A ta jest przednia!

Do PS5 można także podłączyć kamerę, znaną z poprzednich odsłon jako kinect, która pozwala zaktywizować się graczom i jeszcze dogłębniej wejść do świata wirtualnej rozrywki – można tańczyć lub grać w golfa, a ruchy ciała zostają przetworzone na ruchy awatara w danej grze. Jeśli dodatkowo połączymy to z goglami VR to otrzymujemy naprawdę imponującą zabawę na wysokim poziomie.

PlayStation 5 łączy się ponadto z kierownicą, co doceniają miłośnicy wyścigów oraz z mikrofonami, co uwielbiają zwolennicy karaoke. Możliwości te są znane z poprzednich odsłon, jednak działają jeszcze płynniej i lepiej. Nie ma również problemu z podłączeniem smartfonów w ramach jednej sieci.

Materiał zewnętrzny