Już 4 lutego dostępna będzie specjalna wersja 3DMarka, popularnego programu do testowania wydajności komputera, dla urządzeń z zainstalowanym systemem Windows 8.

Firma Futuremark poinformowała, że nowa wersja ich najpopularniejszego programu do testowania sprzętu będzie dostępna już 4 lutego, a stworzona została z myślą o urządzeniach z systemami Windows 8. Za jej pomocą będzie można przetestować zarówno komputer stacjonarny pracujący na najnowszym systemie Microsoftu jak i nadchodzące tablety Surface Pro.

Nowy benchmark będzie dostępny również na starsze komputery PC, które nie są jeszcze wyposażone w ostatnie wydanie Windowsa. Jeżeli chodzi o edycje 3DMarka na urządzenia z systemami Windows RT, iOS oraz Android, to owszem, firma planuje ich wydanie, ale jeszcze nie w najbliższych dniach. W tej kwestii firma wstrzymała się z ujawnianiem konkretnych dat.

Twórcy zaprezentowali również zrzut ekranu przedstawiający sposób, w jaki będą prezentowane zebrane dane po wykonaniu testów obciążających grafikę oraz procesor komputera.

Użytkownik dostanie estetyczny raport z uzyskanych wyników w poszczególnych testach oraz dodatkowo wykresy przedstawiające szczegółowe informacje. Wszystkie wykresy będą interaktywne, użytkownik może je przybliżać, zmieniać ich skalę oraz skupić się na poszczególnym fragmencie. Kliknięcie na konkretną linię spowoduje wyświetlenie dokładnych informacji na temat działalności komputera w danym momencie testu, co będzie przydatne dla osób podkręcających swój sprzęt i chcących sprawdzić szczytowe temperatury w momentach, które mocno obciążały komputer.

Futuremark nie poinformował jeszcze ile będziemy musieli zapłacić za nową wersję 3DMarka.