Opera Software wydała nową wersję swojej przeglądarki. Opera 12.13 Build 1734 to finalna wersja po tym, jak firma wydała dwie wersje RC (Release Candidate).

Na rynku przeglądarek internetowych jest duża konkurencja i trwa cały czas walka o użytkowników. Opera Software wydaje się nie poddawać i dalej walczy o swój udział cały czas aktualizując swój produkt. Dziś wydana została kolejna wersja nowoczesnej przeglądarki – Opera 12.13 Build 1734 Final.

Ostatnie wydanie zawiera szereg poprawek bezpieczeństwa i stabilności programu. Twórcy skupili się przede wszystkim na naprawieniu wszystkich bugów, które wciąż znajdowały się w wersjach RC1 oraz RC2. Program wyposażony został również w nowy mechanizm sprawdzania aktualizacji programu, co jest pierwszym krokiem do zaimplementowania funkcji automatycznej aktualizacji programu.

Naprawione zostały również błędy z łącznością z portalem Facebook oraz problem związany z niewyświetlaniem się obrazków na portalu DeviantArt w przypadku, gdy użytkownik użył przycisku „wstecz”.

Opera to przeglądarka internetowa wyposażona w funkcje blokowania wyskakujących okienek, zakładkowy interfejs, wbudowane wyszukiwarki oraz sporo dodatków pokroju klient poczty e-mail, czytnik wiadomości RSS oraz IRC chat. Warto wspomnieć, że program posiada również obsługę gestów wykonywanych myszą oraz umożliwia przywracanie zamkniętych przez przypadek zakładek. 

 

Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć więcej o przeglądarce, to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu „Test Opery. Czy jest sens korzystać z tej mało popularnej przeglądarki?”, w którym przedstawiamy wady i zalety programu, jak również wrażenia redakcji z używania Opery.
Opera 12.13 Build 1734 Final jest dostępna do ściągnięcia z naszego działu download z przeglądarkami stron WWW.