Niegdyś bardzo popularny serwis społecznościowy startuje ponownie, tym razem pod patronatem Justina Timberlake’a. Nowa odsłona serwisu nie ma zamiaru konkurować z Facebookiem oraz Twitterem – chce natomiast wypełnić lukę, jaką pozostawiają inne serwisy.

MySpace swego czasu był niesamowicie popularnym serwisem społecznościowym. Łączył on ludzi z całego świata, a baza użytkowników liczyła ponad 240 milionów kont, w skład których wchodziły zarówno profile prywatne jak i muzyczne. Od 2008 roku liczba ta zaczęła spadać, a na rynku pojawiały się nowe portale społecznościowe. W dodatku rozwój i ekspansja Facebooka sprawiła, że finalnie MySpace usunął się w cień i nie był już tym portalem, co kiedyś.

Od 2011 roku współwłaścicielem jest znany piosenkarz Justin Timberlake. Wygląda na to, że ma to wpływ na charakter serwisu, bowiem w dniu dzisiejszym MySpace startuje ponownie i to właśnie pod patronatem Justina Timberlake’a, który promuje serwis swoją osobą. 

Co nowego w MySpace?

Zmieniła się przede wszystkim szata graficzna. Serwis wygląda zupełnie inaczej, w niczym nie przypomina on starej wersji. Nowa odsłona jest bardzo ładna i nowoczesna, nie sposób jednak nie zauważyć, że swoją stylistyką nawiązuje bardzo mocno do stylu Modern UI znanego z Windows 8. Czcionki, kolorystyka, nawet „chmurki” z nowościami na tablicy przypominają styl czatu z nowego Messengera czy też Outlooka w wersji Web. Również nawigacja przypomina styl Modern UI – stronę przewijamy w poziomie, tak, jak w aplikacjach na Windows 8. Prezentację nowego interfejsu możecie zobaczyć na filmie poniżej:

Zmianie uległ również charakter portalu. MySpace zdecydowanie skupia się wokół sfery muzycznej. Twórcy sami przyznali, że nie są w stanie konkurować z gigantami pokroju Facebooka czy Twittera i zamiast tego wolą wypełnić lukę, którą pozostawiają inne serwisy muzyczne pokroju Spotify oraz Pandory. MySpace zatem docelowo będzie muzycznym serwisem społecznościowym, na którym można łączyć się z ulubionymi wykonawcami i strumieniować muzykę. Trzeba przyznać, że ostatnimi czasy jesteśmy świadkami dużego rozwoju aplikacji i serwisów na rynku strumieniowania piosenek z internetu.

Każdy zainteresowany nowym serwisem może założyć konto na oficjalnej stronie.