Eizo, producent monitorów dla ludzi pracujących przy cyfrowej fotografii, edycji wideo, oraz dla szeroko pojętych grafików wypuścił na rynek model CG276. Panel ten posiada rozdzielczość 2560 na 1600 pikseli.

Eizo nie jest marką nastawioną na wysoką sprzedaż, monitory tej marki trafiają do wąskiego grona odbiorców, którzy cenią je za wysoką jakość wykonania oraz znakomitej jakości wyświetlany obraz.

W modelu CG276 został zastosowany panel LCD IPS, dzięki temu producent uzyskał bardzo dobre kąty widzenia, które wynoszą po 178 stopni w pionie jak i w poziomie.

Jeżeli jesteśmy już przy danych technicznych, kontrast nowego monitora to 1000:1 zaś jasność kształtuje się na poziomie 320cd/m2. Czas reakcji matrycy do jedynie 6ms.

 Monitor posiada zintegrowany hub USB 2.0 z dwoma portami, dodatkowo monitor został wyposażony w sensor kalibrujący, który automatycznie ustawia kolor według danych podanych przez użytkownika oraz biorąc pod uwagę inne czynniki.

Monitor możemy podłączyć do naszego komputera poprzez złącza HDMI, DVI-D oraz DisplayPort.

Nowe monitory Eizo zostaną rozesłane do dystrybutorów 30 listopada. Cena modelu CG276 to 189.800 Yenów, czyli około 1840 Euro. Jak na razie nie wiadomo czy monitor trafi na rynek Amerykański i Europejski. Jezeli tak się stanie, ceny będą prawdopodobnie wyższe od tych, które wynikają z przewalutowania Yena.