Masz urządzenie firmy Xiaomi i czekasz na najnowszą aktualizację MIUI 11? Pojawiły się informacje o tym, kiedy MIUI 11 zostanie wydane oraz na jakie telefony konkretnie trafi. Zobacz, czy Twoje urządzenie jest na liście w kolejce do aktualizacji.

MIUI 11 - kiedy i na jakie telefony?

MIUI 11 to kolejna wersja nakładki na Androida, będącej rozpoznawalnym elementem smartfonów Xiaomi. Aktualizacje MIUI odbywają się w ramach aktualizacji systemowych, gdyż nierzadko wiążą się one również z uaktualnieniem samego Androida. Każda nowa wersja MIUI wprowadza zmiany wizualne w systemie, dodaje nowe funkcja i usprawnia działanie telefonu. Nic więc dziwnego, że użytkownicy czekają na aktualizacje systemowe dla urządzen Xiaomi.

Obecnie posiadacze smartfonów Xiaomi wyczekują na jedenastą wersję MIUI. Jeśli również do nich należysz, mamy dobrą wiadomość: MIUI 11 zostanie udostępnione w stabilnej wersji już niedługo.

MIUI 11 - harmonogram aktualizacji

Na podstawie informacji zebranych z profilu MIUI India oraz przetłumaczonych chińskich źródeł (powyższy zrzut ekranu) przygotowaliśmy poniższe zestawienie.

Uwaga! Pamiętaj, że poniższe daty są orientacyjne i w dużej mierze opierają się na informacjach z profilu MIUI India. Dotyczą one oficjalnego wydania globalnego (Global ROM) i nie odzwierciedlają okresu wydawniczego ROMów z Xiaomi.eu - tu oprogramowanie MIUI 11 znajdziemy, najprawdopodobniej, jeszcze szybciej (już w momencie pisania artykułu dostępnych jest kilkanaście romów MIUI 11 Stable).

Etap nr 1 - od 22 do 31 października

Pierwszy etap potrwa od 22 do 31 października i MIUI 11 trafi w tym czasie na pierwsze urządzenia. Należą do nich następujące modele:

Mi 9, Mi 9 SE, Mi MIX 3, Mi MIX 2S, Mi 8, Mi 8 SE, Xiaomi 8 Youth Edition, Xiaomi MAX 3, Redmi K20 Pro*, Redmi K20, Redmi Y3, Redmi Note 7 Pro, Redmi Note 7, Redmi Note 7s, Redmi 7

Etap nr 2 - od 4 do 12 listopada

Kolejny etap jest zaplanowany na okres od 4 do 12 listopada. W tym czasie MIUI 11 trafi na następujące modele urządzeń:

Mi 9 Pro 5G, Mi CC9, Mi CC9 Mito Custom Edition, Xiaomi CC 9e, Mi MIX 2, Xiaomi Note 3, Mi 6, Mi 6X, Redmi K20 Pro*, Redmi 7A, Redmi 6 Pro, Redmi Note 5, Redmi 6A, Redmi 6, Redmi S2

*w zależności od źródła, MIUI 11 może trafić na ten model albo w pierwszej, albo w drugiej fazie

Etap nr 3 - od 13 do 29 listopada

W kolejnej fazie, która potrwa od 13 do 29 listopada, MIUI 11 ma trafić na poniższe urządzenia:

Mi Mix, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5X, Mi 5C, Xiaomi Note 2, Xiaomi PLAY, Mi MAX 2, Redmi Note 8, Redmi 8, Redmi 7A, Redmi Note 6 Pro

Etap nr 4 - od 18 do 26 grudnia

Ostatnia faza, trwająca od 18 do 26 grudnia, wypuści MIUI 11 dla następujących urządzeń:

Redmi Note 8 Pro, Redmi 5 Plus*, Redmi 5*, Redmi 5A*, Redmi 4X*, Redmi Note 5A High Version*, Redmi Note 5A Standard Version*

Nie ma potwierdzonej informacji co do tego, czy MIUI 11 na urządzenia oznaczone powyżej gwiazdką trafi w trzecim lub czwartym etapie.

Profil MIUI India na Twitterze nie wspomina tych urządzeń, natomiast z informacji na oficjalnej stronie wynika po prostu tyle, że urządzenia te otrzymają aktualizację w trzecim „rzucie“ - najprawdopododbniej rozłoży się on na okres trzeciego i czwartego etapu. Biorąc jednak pod uwagę, że są to starsze modele, to należy się spodziewać, że aktualizacja trafi do nich najpóźniej.