Nowe narzędzie Microsoftu ma pozwolić twórcom stron internetowych wyłapać błędy w kodzie oraz pomóc w dostosowywaniu swoich produktów do najnowszych standardów sieciowych.

Nowa strona o nazwie modern.IE opublikowana przez Microsoft skupia się na pomaganiu developerom w tworzeniu lepszego i nowocześniejszego kodu swojej strony. Narzędzie posiada skaner, którym Web Developer może przeskanować swoją stronę i otrzymać raport zawierający elementy, które powinny zostać poprawione lub które oparte są na przestarzałych technologiach. Modern.IE wskaże również ewentualne błędy z kompatybilnością strony pomiędzy przeglądarkami. Na chwilę obecną narzędzie Microsoftu jest ograniczone tylko do tworzenia odpowiedniego sprawozdania dla użytkowników, ale firma jest otwarta na wszelkie sugestie i nie ukrywa, że chciałaby rozbudować modern.IE o nowe funkcje.

Jeżeli martwicie się, że niepowołane osoby będą mogły przeskanować kod Waszej strony i wytknąć Wam błędy, to możecie być spokojni – nic takiego nie nastąpi. Microsoft zaimplementował odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym strony będą mogły być skanowane tylko przez osoby mające do nich bezpośredni dostęp.

Dodatkowo, we współpracy z BrowserStack, firma oferuje narzędzie do testowania strony na różnych platformach. Jest to niezwykle przydatne w sprawdzaniu kompatybilności napisanego kodu pomiędzy różnymi przeglądarkami, gdyż często efekty pracy na każdej przeglądarce wyglądają inaczej. Oferta BrowserStack jest ograniczona czasowo, Microsoft oferuje trzymiesięczny dostęp do tej usługi w zamian za rejestrację na stronie modern.IE przy użyciu swojego konta na Facebooku. Z promocji można korzystać do 14 stycznia 2014 roku.

Firma ma nadzieję, że oba te narzędzia pozwolą na tworzenie lepszych i nowocześniejszych aplikacji internetowych, które będą kompatybilne ze wszystkimi wersjami Internet Explorera.