Obok przycisku nowej karty w Internet Explorer wyświetla się skrót do przeglądarki Edge w Windows 10. Jak wyłączyć ten przycisk, aby zapobiec przypadkowemu przechodzeniu do innej przeglądarki?

Usuwanie przycisku Edge z Internet Explorer

Internet Explorer ma już ugruntowaną opinię przeglądarki niezbyt nadającej się do codziennego użytku. Są jednak przypadki, gdzie musimy korzystać z Internet Explorer, aby np. obsłużyć wewnętrzne oprogramowanie firmy, w której pracujemy. Microsoft promuje jednak swoją nową przeglądarkę Edge w Windows 10, więc do Internet Explorera wprowadził skrót, który przenosi użytkownika do nowego programu.

Cały problem polega na tym, że przycisk przenoszący do Edge jest „przyklejony” do przycisku nowej karty w IE. Bardzo często zdarza się, że chcąc otworzyć nową kartę w Internet Explorerze, przypadkowo klikamy przycisk przenoszący do przeglądarki Edge. Bywa to irytujące, ale warto wiedzieć, że można ten przycisk po prostu wyłączyć.

Wyłączanie przycisku Edge w Internet Explorer

Aby wyłączyć ten przycisk, należy uruchomić przeglądarkę Internet Explorer, a następnie wejść do jej ustawień. W tym celu kliknij w ikonę koła zębatego w górnym prawym rogu przeglądarki, a następnie wybierz „Opcje internetowe”.

Przejdź do opcji internetowych w IE

Wyświetli się nowe okno ustawień. Za pomocą kart na górze okna przejdź do zakładki „Zaawansowane”.

W tym miejscu pojawi się dość długi spis opcji, które możemy włączać lub wyłączać poprzez zaznaczenie lub odznaczenie ich na liście. Przewiń listę nieco w dół, aż pojawi się sekcja „Przeglądanie”. W tej sekcji znajdziesz opcje o poniższej nazwie:

Ukryj przycisk (Obok przycisku Nowa karta), który otwiera przeglądarkę Microsoft Edge

Ukrywanie przycisku Edge obok nowej karty w IE

Zaznacz to pole i kliknij „Zastosuj”, aby zapisać zmiany, a następnie „OK”, aby zamknąć okno. Zmiany nie będą widoczne od razu. Aby weszły w życie, należy zamknąć przeglądarkę, a następnie uruchomić ją ponownie.

Ukryty przycisk Edge w IE

Teraz zauważysz, że obok przycisku nowej karty nie wyświetla się już przycisk przenoszący do Microsoft Edge. Nie napotkasz już więcej problemów związanych z przypadkowych uruchamianiem Edge z poziomu Internet Explorera. Jeśli po aktualizacji systemu przycisk powróci, to wykonaj powyższe czynności jeszcze raz.