Lenovo, jedna z największych na świecie firm produkujących komputery osobiste, zaprezentowała swój nowy produkt na tegorocznych targach CES 2013. Łączy on w sobie cechy laptopa, tabletu oraz ultrabooka i stoi za nim dość ciekawa idea.

Chińska firma ostatnimi czasy pnie się na sam szczyt rynku sprzętu komputerowego. Swoją pozycję potwierdza na targach CES prezentując swój nowy produkt. Jest nim Lenovo IdeaCentre Horizon.

Patrząc na zdjęcie wydawałoby się, że mamy do czynienia z kolejnym tabletem. Faktycznie, można odnieść takie wrażenie, gdy nie widzi się rozmiarów urządzenia, bowiem ten „tablet” ma ekran o wielkości 27 cali.

Sprzęt wyposażony jest w procesor Intel Core i7 oraz kartę graficzną Nvidia GeForce. Pojemność dyskowa wynosi 1 terabajt. Ekran jest przystosowany do użytkowania go przez wiele osób jednocześnie. Na pokładzie zainstalowany jest system Microsoft Windows 8. Z dodatkowych rzeczy znajdziemy jeszcze wbudowaną kamerę internetową. Oczywiście sprzęt wyposażony jest w Wi-Fi.

To, co jednak wyróżnia Lenovo IdeaCentre Horizon, to przede wszystkim idea, która za nim stoi. Z wiadomych przyczyn nie jest to urządzenie zbudowane po to, żeby nosić je w plecaku i bawić się nim podczas nudnej podróży autobusem. Jay Parker, wiceprezes firmy Lenovo, stwierdził, że w dzisiejszym świecie istnieje pewien kulturowy fenomen, który sprawia, ze rodzina potrafi spędzić razem wieczór przy kolacji i jednocześnie, gdzieś na boku, samemu używać tabletu lub smartfona. Lenovo chce, aby korzystanie z komputera stało się bardziej towarzyskie. Nie chodzi jednak o dzielenie się wirtualnym newsem na platformie społecznościowej. Producenci zdefiniowali od nowa pojęcie „dzielenia się” w kontekście komputerów i aplikacji i poszli o krok dalej tworząc urządzenie, które ma przyciągnąć rodziny i przyjaciół do wspólnej zabawy przy jednym dotykowym ekranie.

IdeaCentre Horizon ma być sposobem na to, aby wszyscy razem zaczęli korzystać z urządzenia i dobrze się przy tym bawić. Jeżeli produkt by się przyjął, to z pewnością mogłaby to być dobra platforma do imprezowych gier i aplikacji.

Produkt ma również trafić w gusta biznesmenów. Dzięki swojemu dużemu wyświetlaczowi oraz możliwości wspólnego korzystania z urządzenia, IdeaCentre mógłby być świetnym dodatkiem do wszystkich prezentacji, zebrań czy innych wspólnych spotkań biznesowych.

Premiera urządzenia w Stanach Zjednoczonych wyznaczona jest na lato 2013 roku.