Nowy serwis pozwalający użytkownikom na zamieszczanie swoich plików będzie oferować aż 50GB przestrzeni dyskowej. Serwis zajmie miejsce zamkniętego jakiś czas temu portalu MegaUpload. Planowane otwarcie już za 2 dni.

Kim DotCom, twórca serwisu MegaUpload, poinformował, że jego nowy serwis o nazwie Mega będzie oferować aż 50GB przestrzeni, którą użytkownicy będą mogli przeznaczyć na swoje pliki. Pojawiły się również informacje, że adwokat DotComa pracuje nad tym, aby użytkownicy, którzy mieli wykupione konta premium na starym, zamkniętym już serwisie mogli uzyskać z powrotem swój status na nowej stronie.

Informacja o tak dużej dostępnej powierzchni pojawiła się niedługo po tym, jak popularny serwis hostujący pliki – Mediafire – poinformował, że również ma zamiar udostępnić swoim użytkownikom powierzchnię dyskową o wielkości 50GB.

Kim DotCom dał na Twitterze również do zrozumienia, że to nie koniec dobrych wiadomości i serwis Mega ma oferować jeszcze więcej ciekawych funkcji i udogodnień dla swoich użytkowników.

Twórca serwisu spędził ostatni rok na walce z rządem amerykańskim w sprawie poprzedniej strony MegaUpload. Kim DotCom został aresztowany pod zarzutem naruszenia praw autorskich. Sąd zarzucił mu czerpanie finansowych korzyści z nielegalnego udostępniania plików, co spowodowało straty finansowe wytwórni filmowych na ponad 600 milionów dolarów.

Podczas gdy DotCom nadal walczy z rządem, w międzyczasie postanowił otworzyć nową stronę z Nowej Zelandii, gdzie aktualnie przebywa. Planuje on wystartować z nową stroną w ciągu najbliższych dwóch dni.