To, że system operacyjny firmy Microsoft daje ogromne możliwości konfiguracji nie jest tajemnicą, nie zmieniło się to także w przypadku Windows 11. Użytkownicy, którzy cenią sobie możliwość wprowadzania zmian i dostosowywania pod siebie ustawień, dobrze odnajdą się w tej aktualizacji. Można zmienić wiele rzeczy w tym układ kursora myszy. Standardowo kursor myszy pokazany jest w formie strzałki, teraz możesz go praktycznie dowolnie zmienić.

Powiązane: Jak zmienić kolor wskaźnika myszy w Windows 11

Windows 11 umożliwia zmianę koloru wskaźnika myszy i rozmiaru kursora myszy zgodnie z własnymi życzeniami lub potrzebami. Ponadto zawiera kilka wzorów wskaźników myszy, których możemy użyć. Jeśli żadna z propozycji oferowanych domyślnie przez system Windows 11 Ci nie odpowiada, system operacyjny Microsoftu umożliwia również pobieranie, instalację i używanie wskaźników/kursorów myszy innych firm.

W Internecie można znaleźć setki całkowicie darmowych kursorów / wskaźników, które można pobrać na komputer i zainstalować w systemie operacyjnym Windows 11. Kursory te mogą być bardzo zróżnicowane, od postaci z kreskówek po różne kształty geometryczne.

To powiedziawszy, w tym samouczku pokażemy szczegółowo, jak pobrać, zainstalować i używać niestandardowego kursora myszy w systemie Windows 11 ogranicza nas praktycznie tylko wyobraźnia:

Jak pobrać, zainstalować i zmienić wskaźnik myszy w systemie Windows 11?

1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać kursor / wskaźnik myszy, którego chcesz użyć w systemie Windows 11. Można to zrobić z witryn takich jak:

2. Po przejrzeniu biblioteki kursorów myszy i zlokalizowaniu tego projektu, który chcesz użyć w systemie Windows 11, wystarczy kliknąć: Pobierz.

3. Zostanie pobrany plik ZIP, który należy rozpakować do folderu Windows 1, można również pobrać plik .ani lub .cur

4. Teraz użyj skrótu klawiaturowego: klawisz Windows + I, aby otworzyć aplikację Ustawienia.

5. Tutaj musisz przejść do: Bluetooth i urządzenia > Mysz

6. Należy kliknąć opcję: Dodatkowe ustawienia myszy.

7. Otworzy się małe okno, w którym będziesz musiał przejść do zakładki: Wskaźniki.

8. W tej zakładce musisz wybrać "wybór normalny" i kliknąć przycisk: Przeglądaj.

9. W nowym oknie wybierz pobrany wcześniej plik .ani lub .cur

10. Po kliknięciu Otwórz wrócisz do poprzedniego okna, w którym należy zaakceptować i zastosować wprowadzone zmiany.

Teraz zobaczysz, jak kursor myszy automatycznie zmieni się na nowo wybrany projekt.