Jeśli jesteś użytkownikiem którejkolwiek wersji systemu operacyjnego Microsoftu, pewnie zauważyłeś że kursor ma kolor biały. Cóż, w nowym Windowsie 11 sie to nie zmieniło i strzałka kursora myszy nadal jest biała, choć jak wiele innych rzeczy w Windows 11 także kolor kursora możemy zmienić według własnego uznania.

Powiązane: Jak włączyć funkcję Popraw dźwięk w Windows 11

W Windows 11 możliwość konfiguracji i dostosowywania jest mocno rozbudowana, co pozwala na zmiany takie jak kolor kursora myszy. System operacyjny Windows 11 umożliwia dostosowanie wielu elementów bez konieczności instalowania dodatkowych programów, takich jak zmiana koloru kursora myszy.

Windows 11 zawiera specyficzną konfigurację dla kursora myszy, który towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku. Właśnie dlatego Microsoft pozwala na szeroki zakres dostosowań kursora myszy. Chociaż zmiana koloru kursora myszy może wydawać się czymś wyłącznie wizualnym, prawda jest taka, że ​​w wielu przypadkach jest to konieczność, np. w przypadku problemów ze wzrokiem.

Bez względu na powód, w tym samouczku chcemy szczegółowo pokazać, jak zmienić kolor wskaźnika myszy na komputerze z systemem Windows 11:

Jak zmienić kolor kursora myszy w systemie Windows 11.

1. Otwórz Ustawienia Windows 11

2. W menu po lewej stronie musisz przejść do sekcji: Ułatwienia dostępu

3. Teraz w głównej części okna przejdź do: Wskaźnik myszy i dotyk

4. Na kolejnym ekranie konfiguracji musimy wybrać czwartą opcję w sekcji Styl wskaźnika myszy: Zielony wskaźnik

5. Spowoduje to wyświetlenie karuzeli proponowanych kolorów, z której możesz wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba.

6. Jeśli zamiast tego wolisz inny kolor, który nie jest oferowany domyślnie, kliknij: + Wybierz inny kolor.

7. Spowoduje to otwarcie selektora kolorów, w którym należy wskazać kolor, który ma mieć wskaźnik myszy.

8. Po wybraniu będziesz musiał kliknąć OK i to wszystko.

Teraz zobaczysz, jak kolor kursora automatycznie zmienia się na wybrany. Możesz teraz zamknąć aplikację Ustawienia i cieszyć się nowym wyglądem kursora myszy.