Download, sterowniki

Jak zainstalować IPTV na Kodi (lista / link M3U)

Autor
Juan. M
Data dodania
09.02.2021
Ilość komentarzy
0

Sposób, w jaki obecnie oglądamy telewizję, zmienia się i znacznie więcej użytkowników, którzy chcą oglądać kanały telewizyjne z urządzeń innych niż telewizor. Oznacza to, że wielu woli teraz oglądać swoje ulubione kanały telewizyjne z ekranu telefonu komórkowego lub komputera i tutaj mogą pomóc Kodi i IPTV.

Powiązane: Jak oglądać kanały z listy M3U IPTV na iPhonie lub Androidzie

Kodi to program lub platforma multimedialna, która pozwala cieszyć się treściami multimedialnymi z praktycznie dowolnego urządzenia elektronicznego. Jakby tego było mało, to narzędzie multimedialne ma wtyczkę IPTV, która umożliwia zdalne przesyłanie kanałów, dzięki czemu można oglądać telewizję z Kodi.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby oglądać kanały IPTV, to adres URL, który umożliwia dostęp do tych kanałów, niezależnie od tego, czy są one bezpłatne, czy płatne. W ten sposób, aby oglądać ulubione kanały, niezbędne jest tylko połączenie internetowe, ponieważ antena, naziemna telewizja cyfrowa lub antena satelitarna są w tym przypadku zbędne do oglądania kanałów piłkarskich, filmów itp.

Kiedy instalujemy IPTV w naszym Kodi, wprowadzamy określony adres URL M3U, który daje nam dostęp do zdalnego serwera, na którym znajdują się wszystkie kanały, które chcemy oglądać za pośrednictwem Kodi. Adresy URL M3U są bardzo zróżnicowane, dlatego musisz kupić taki, który odpowiada Twoim potrzebom. Obecnie można znaleźć IPTV, które oferuje wszystkie darmowe i płatne treści z całej Europy lub takie, które zapewniają dostęp tylko do kanałów z danego kraju.

Te IPTV (URL M3U) są zwykle płatne, od 10 do 15 euro rocznie, jednak zapewniają dostęp do wielu treści, takich jak piłka nożna, filmy, seriale itp. Dlatego ta oferta jest bardzo atrakcyjna dla użytkowników. W Internecie można znaleźć wiele adresów URL M3U odpowiadających IPTV, które są bezpłatne, ale zwykle działają one przez krótkie momenty lub tylko z bezpłatnymi treściami. Jeśli chcesz wysokiej jakości IPTV z płatnymi treściami, będziesz musiał zapłacić za abonament, aby uzyskać wspomniany adres URL M3U.

Jeśli do tego wszystkiego dodamy zaletę, że Kodi można zainstalować na praktycznie każdym urządzeniu, okazuje się, że staje się on naszym idealnym sprzymierzeńcem, aby cieszyć się telewizją IPTV z urządzeń takich jak iPhone, Android, Windows, Mac, a nawet Fire Stick Amazona.

Jeśli chcesz oglądać IPTV (adres URL M3U) z Kodi, pokażemy Ci krok po kroku, jak to zrobić:

Jak dodać M3U, aby oglądać IPTV na swoim Kodi. (Bezpłatna telewizja)

1. Otwórz Kodi.

2. Będąc na ekranie głównym, należy kliknąć ikonę lupy.

3. Otworzy się ekran, na którym należy kliknąć: Szukaj dodatku.

4. Teraz pojawi się okno wyszukiwania, w którym będziesz musiał wyszukać termin: PVR

5. Wśród wyników wyszukiwania musisz znaleźć: Klient telewizyjny – PVR Simple Client

6. Otworzy się ekran klienta PVR, w którym należy kliknąć: Zainstaluj.

7. Po zainstalowaniu zostaniesz odesłany z powrotem do wyników wyszukiwania, gdzie będziesz musiał ponownie kliknąć: Klient telewizyjny – PVR Simple Client

8. Z powrotem na ekranie klienta PVR IPTV będziesz miał dostęp do: Konfiguruj.

9. Teraz otwiera się nowe okno, w którym należy przejść do: Ogólne

10. Tutaj musisz się upewnić, że opcja Lokalizacja jest skonfigurowana jako: Ścieżka zdalna (adres internetowy)

11. Tuż poniżej kliknij opcję: Adres URL z listy odtwarzania M3U 

12. W następnej opcji musisz wkleić adres URL M3U dostarczony przez dostawcę.

13. Aby potwierdzić adres URL, musisz kliknąć OK.

14. Zostanie wyświetlony komunikat z prośbą o ponowne uruchomienie Kodi.

15. Przejdź do głównego ekranu Kodi, kliknij ikonę zamykania i wybierz opcję: Zakończ.

16. Po zamknięciu Kodi, musisz ponownie otworzyć program.

17. Teraz zobaczysz, jak pokazuje się prawy górny róg ekranu: Uruchamianie menedżera telewizji: X% Wczytywanie kanałów z serwerów.

Poczekaj, aż wszystkie kanały zostaną załadowane, a następnie kliknij sekcję TV.

Lista kanałów zostanie automatycznie wyświetlona na ekranie i możesz wybrać ten, który Cię interesuje.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus