Download, sterowniki

Jak aktywować dźwięk w Kodi (ikona wyciszenia)

Autor
Juan. M
Data dodania
20.02.2021
Ilość komentarzy
0

Jeśli jesteś użytkownikiem Kodi, pewnie wiesz już, że wiele rzeczy może pójść nie tak i uniemożliwić dostęp do treści, które chcesz wyświetlić. Jednym z najbardziej nieprzyjemnych problemów w Kodi jest wyświetlanie treści, czy to wideo, filmu, serialu czy programu z samym obrazem, a bez dźwięku. Jednym z najbardziej problematycznych aspektów w Kodi jest ikona wyciszenia Mute / Silence.

Powiązane: Jak zainstalować IPTV na Kodi (lista / link M3U)

Na przykład czasami podczas odtwarzania treści za pomocą Kodi na komputerze z systemem Windows 10 może się zdarzyć, że nagle zdajemy sobie sprawę, że wideo odtwarza się poprawnie, jednak dźwięk nie. Jest to naprawdę dziwne, ponieważ jeśli sprawdzimy system operacyjny, widzimy że jest poprawnie skonfigurowany i najwyraźniej dźwięk działa na twoim komputerze.

Co więcej, jeśli odtwarzamy jakiekolwiek treści spoza Kodi, takie jak wideo z YouTube, odtwarzają one dźwięk. Jednak gdy odtwarzamy zawartość Kodi jako serial, film, wideo, a nawet radio na tym samym komputerze z systemem Windows 10, tego dźwięku nie ma.

Ten problem z wyciszeniem dźwięku w Kodi nie dotyczy wyłącznie systemu Windows, ale może również wystąpić w wersji TV zainstalowanej na TV Box, Android TV, a nawet na Amazon Fire Stick.

Pokażemy, jak aktywować dźwięk w Kodi, gdy ikona wyciszenia jest wyświetlana na ekranie. Omówimy, jak rozwiązać tę sytuację zarówno na urządzeniach z systemem Windows, jak i aplikacjach Kodi zainstalowanych na urządzeniach telewizyjnych, takich jak Amazon Fire Stick, TV Box czy Android TV:

Ogólne rozwiązanie dla wszystkich wersji Kodi, gdy gdy nie działa odtwarzanie dźwięku (Windows, Aplikacje, TV Box, Amazon TV Fire Stick)

1. Uzyskaj dostęp do Kodi i przejdź do odtwarzania dowolnej zawartości.

2. Podczas odtwarzania będziesz musiał wybrać ikonę koła zębatego.

3. Otworzy się małe okno, w którym musisz przejść do: Ustawienia dźwięku.

4. Po wejściu w te ustawienia przesuń pasek całkowicie na prawo przy opcji: Głośność.

5. Teraz możesz opuścić to okno ustawień, aby sprawdzić, czy ikona wyciszenia zniknęła i dźwięk zaczął być słyszalny.

Ważna uwaga: jeśli problem jest związany z niską głośnością, w tym małym oknie ustawień dźwięku możesz również przesunąć wskaźnik przy: Wzmocnienie głośności

 

Jak aktywować dźwięk na Kodi w wersji Windows, gdy wyświetlana jest ikona wyciszenia.

Kiedy otwieramy Kodi na naszym komputerze z systemem Windows i wyświetla się ikona w postaci przekreślonego głośnika (wyciszenie), możesz nie wiedzieć, jak ponownie aktywować dźwięk.

Aby aktywować go na komputerze z systemem Windows, wystarczy nacisnąć klawisz na klawiaturze: F8 lub F10

 

Jak aktywować dźwięk na Kodi gdy ikona wyciszenia wyświetla się w wersji TV.

1. Otwórz Kodi na telewizorze i jeśli masz pilota, kliknij przycisk: Wycisz

2. Jeśli to nie zadziała, zalecamy skorzystanie z wirtualnego pilota w postaci aplikacji mobilnej takiej jak: Kore.

3. Pobierz aplikację Kore na swój telefon komórkowy i połącz ją ze swoim TV Boxem lub urządzeniem, na którym używasz Kodi do odtwarzania treści na swoim telewizorze.

4. Użyj natywnego kontrolera urządzenia, na którym masz zainstalowany Kodi, aby odtworzyć dowolną zawartość.

5. Gdy zawartość zacznie się odtwarzać i gdy aplikacja zostanie połączona, będzie służyć on jako pilot zdalnego sterowania w Kodi, dzięki czemu elementy sterujące odtwarzaniem pojawią się na ekranie telefonu komórkowego, w tym sterowanie dźwiękiem.

6. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk wyciszenia lub przesunąć regulator głośności w prawo.

Spowoduje to, że ikona wyciszenia na ekranie Kodi zniknie, a dźwięk treści odtwarzanej na telewizorze zacznie być słyszalny.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus