Wyświetlają Ci się w Skype osoby, których nie znasz? Skype wyświetla sugerowane kontakty, czyli osoby, które możesz znać na podstawie wspólnych znajomych. Jak wyłączyć tę funkcję, aby nie widzieć nieznajomych osób na liście kontaktów?

Jak wyłączyć sugestie osób, które możesz znać w Skype

Na liście kontaktów w Skype mogą pojawić się osoby, których nie znamy. Ich obecność jest podyktowana funkcją „Osoby, które możesz znać”. Jest ona domyślnie włączona i pozwala szybko znajdować brakujących znajomych w katalogu Skype. Działa to tak, że na liście kontaktów wyświetla się dodatkowa sekcja wyświetlająca sugerowane kontakty, które możemy znać.

Dobór kontaktów odbywa się na bazie wspólnych znajomych, które dodaliśmy lub z którymi rozmawialiśmy na czacie. Wystarczy, że kilku z naszych znajomych ma wspólnego znajomego, a Skype wyświetli nam tę osobę propozycją dodania i założeniem, że my także prawdopodobnie znamy tę osobę.

Skype - osoby, które możesz znać

Działa to podobnie jak w serwisach społecznościowych typu Facebook, gdzie sugerowane są nam osoby zaprzyjaźnione z naszymi znajomymi. W praktyce wygląda to jednak tak, że mogą się tu pojawiać osoby, których nigdy nie widzieliśmy na oczy. Jak to wyłączyć?

Wyłączanie sugestii osób, które możemy znać w Skype

Działanie tej funkcji jest kontrolowane przez nasze ustawienia prywatności. Domyślne ustawienia sprawiają, że Skype może sugerować nam osoby, które możemy znać na bazie wspólnych znajomych. Można to jednak bardzo prosto wyłączyć.

Uruchom Skype, a następnie kliknij w ikonę z trzema kropkami po prawej stronie swojej nazwy użytkownika. Wysunięte zostanie menu aplikacji. Wybierz w tym miejscu opcję „Ustawienia”.

Wejdź do ustawień w Skype

Pojawi się nowe okno z ustawieniami programu Skype. Jak wspomniałem, odpowiednie ustawienia znajdziemy w opcjach prywatności. Wybierz zakładkę „Kontakty”, a następnie udaj się do sekcji „Prywatność”.

W tym miejscu znajdziemy ustawienia związane z naszymi kontaktami i ich wyszukiwaniem. Właśnie w tym miejscu znajdują się dwie opcje związane z sugerowaniem kontaktów.

Wejdź do ustawień prywatności

Znajdź na liście sekcję „Sugestie i wyszukiwanie”. Są tu dwie opcje odpowiedzialne za funkcję sugerowania osób, które możemy znać. Pierwsza to „Otrzymuj sugestie” i odpowiada za wyświetlanie panelu „Osoby, które możesz znać” na twojej liście kontaktów. Wystarczy zatem, że odznaczysz opcję „Otrzymuj sugestie”, a panel z potencjalnie znajomymi osobami zniknie z twojej listy kontaktów.

Wyłącz sugerowane kontakty w Skype

Oprócz tego warto też odznaczyć opcję „Pokazuj w sugestiach”, która kontroluje, czy nasz profil może pokazywać się jako sugerowany dla innych osób. Jeśli nie chcesz, aby twój profil wyświetlał się w zakładce „Osoby, które możesz znać” u innych użytkowników, którzy korzystają z tej funkcji, to odznacz tę opcję. Dzięki temu nie będziesz otrzymywać zaproszeń od potencjalnie znajomych osób.