Tinder to aplikacja, która w ostatnich kilku latach zdobyła ogromną popularność. Chociaż na całym świecie ma wielu zwolenników, to znajdą się także osoby, które krytykują aplikację, a właściwie osoby, które można w niej poznać. Mimo że coraz więcej osób przekonuje się do założenia konta na portalu, to z różnych względów mogą nie chcieć, by przyjaciele, rodzina i osoby, które znają osobiście, odnalazły ich konto na Tinderze. Na szczęście teraz istnieje sposób, by uniemożliwić osobom, które znamy, zobaczenie nas lub znalezienie na Tinderze.

Tinder właśnie uruchomił nową funkcję, która pozwala blokować użytkowników Tindera, aby nie widzieli naszego profilu w sieci społecznościowej. To odpowiedź twórców aplikacji, którzy byli zaniepokojeni jednym z problemów prywatności najczęściej wymienianych przez użytkowników Tindera. Do tej pory istniało kilka metod lub ustawień, które minimalizowały możliwość pokazania naszego profilu na Tinderze znajomemu lub członkowi rodziny.

Nowa funkcja Tindera umożliwia blokowanie użytkowników na 2 wygodne sposoby:

  • Automatycznie: pozwala nam zaimportować listę kontaktów z telefonu z systemem Android lub iPhone, a po zaimportowaniu możemy zdecydować, czy blokujemy wszystkie kontakty, czy tylko wybrane.
  • Ręcznie: Pozwala nam ręcznie dodawać i podawać informacje o osobie, takie jak numer telefonu, imię i nazwisko lub adres e-mail, a następnie blokować tę osobę.

Gdy tylko zablokujesz kontakt na Tinderze, ten użytkownik sieci społecznościowej nie będzie mógł Cię znaleźć w sieci społecznościowej ani wysyłać bezpośrednich wiadomości. Innym ważnym aspektem, o którym należy pamiętać, jest to, że kiedy blokujemy użytkowników Tindera, nie będą oni wiedzieć, że zostali zablokowani.

W tym artykule pokażemy Ci krok po kroku, jak zablokować użytkowników na Tinderze, aby nie mogli znaleźć Twojego profilu:

Jak zablokować osobom, które znasz możliwość znalezienia Cię lub wysyłania do Ciebie wiadomości na Tinderze (Android lub iPhone)

1. Uzyskaj dostęp do aplikacji Tinder na Androidzie lub iPhonie

2. Po otwarciu aplikacji będziesz miał dostęp do swojego profilu.

3. Tutaj będziesz musiał wybrać: Ustawienia

4. W ustawieniach należy zlokalizować funkcję: Zablokuj kontakty

5. Spowoduje to przejście do ekranu, na którym możemy kliknąć: Importuj kontakty lub Dodaj kontakt ręcznie.

Importuj kontakty

1. Teraz zostaniesz poproszony o dostęp do książki adresowej urządzenia.

2. Po zaakceptowaniu cała lista kontaktów pojawi się w aplikacji Tinder. Stuknij kontakty, które chcesz zablokować.

3. Aby potwierdzić blokadę wystarczy kliknąć na: Zablokuj (dowolną ilość) kontaktów

4. Teraz te kontakty trafią do zakładki Zablokowane i nie będą mogły Cię zobaczyć na Tinderze.

Dodaj kontakt ręcznie

1. Po kliknięciu tej opcji uzyskasz dostęp do ekranu, na którym możesz podać Imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail.

2. Po zakończeniu kliknij: Gotowe

3. Teraz ten kontakt zostanie dodany do zakładki zablokowane i dany użytkownik nie będzie miał dostępu do Twojego profilu na Tinderze.

Od tego momentu żaden z zablokowanych użytkowników nie będzie wiedział, że jesteś na Tinderze.

Ważna uwaga: Blokowanie kontaktów jest całkowicie odwracalne, więc możesz w każdym momencie odblokować użytkowników z listy. Aby to zrobić, wybierz: Ustawienia profilu - Zablokuj kontakty - Zablokowani - Odblokuj.