Microsoft wprowadził do Skype potwierdzenia przeczytania wiadomości, i teraz już zarówno na PC jak i na Androidzie możemy zobaczyć znaczniki informujące o tym, czy nasz rozmówca odczytał naszą wiadomość, czy jeszcze nie. Jeśli jednak nie lubisz tej funkcji, to możesz ją wyłączyć. Jak to zrobić?

Skype - jak wyłączyć potwierdzenia przeczytania wiadomości

Nie chcesz, aby twoi znajomi lub współpracownicy widzieli, że odczytałeś od nich wiadomość? Skype obsługuje teraz funkcję wyświetlania potwierdzeń przeczytania wiadomości zarówno w wersji na PC jak i na Androidzie, tak jak ma to miejsce w komunikatorach Messenger czy Whatsapp. Oznacza to, że rozmówcy na czacie wyświetla się informacja o tym, czy przeczytaliśmy jego wiadomość. Widzimy także, czy znajomi przeczytali wiadomość od nas.

Nie każdy jednak lubi tę funkcję. Czasami zdarza się, że odczytamy wiadomość, ale niekoniecznie mamy ochotę od razu na nią odpisywać. W takiej sytuacji wyświetlone potwierdzenie przeczytania jest nieco niezręczne, gdyż druga strona może mieć pretensje, że nie odpisaliśmy od razu po przeczytaniu wiadomości.

Możemy jednak całkowicie wyłączyć tę funkcję, aby znajomi nie otrzymywali od nas potwierdzeń przeczytania wiadomości. Trzeba pamiętać, że działa to w dwie strony – po wyłączeniu tej funkcji również i my nie będziemy widzieć tego, czy znajomi przeczytali wiadomości od nas. Jak to zrobić?

Wyłączenie potwierdzeń przeczytania wiadomości w Skype na PC

Zacznijmy od Skype na komputerze. Odpowiednią opcję wyłączenia (lub włączenia) potwierdzeń przeczytania wiadomości znajdziemy w ustawieniach wiadomości. Aby wyłączyć potwierdzenia przeczytania, kliknij w głównym oknie programu ikonę z trzema kropkami.

Wejdź do ustawień wiadomości w Skype na PC

Z rozwijanego menu wybierz opcję „Ustawienia”. Pojawi się nowe okienko, w którym znajdziemy ustawienia programu Skype. W lewej części okienka wyświetlają się zakładki z poszczególnymi opcjami. Wybierz zakładkę „Wiadomości”, aby przejść do ustawień związanych z czatem i przesyłaniem wiadomości.

W tym miejscu na liście dostępnych opcji znajdziesz „Wysyłaj potwierdzenia przeczytania”. Domyślnie ta opcja jest zaznaczona, co oznacza, że znajomi widzą, kiedy przeczytamy wiadomości od nich.

Wyłącz wysyłanie potwierdzeń wiadomości na PC

Aby wyłączyć tę opcję, po prostu odznacz ją na liście. Po odznaczeniu rozmówcy nie będą już widzieć tego, czy odczytaliśmy przesłaną do nich wiadomość.

Wyłączenie potwierdzeń przeczytania wiadomości w mobilnej wersji Skype

Jeśli ze Skype korzystasz na smartfonie lub tablecie, to w tym miejscu również możesz wyłączyć potwierdzenia przeczytania wiadomości. Aby to zrobić, uruchom Skype. Przy pierwszym włączeniu nowej wersji Skype, która obsługuje potwierdzenia przeczytania, wyświetli się ekran z informacją o tej funkcji. Dotknij po prostu przycisku „Rozumiem”, aby go zamknąć.

Skype - wejdź do ustawień w Androidzie

Po przejściu do głównego ekranu Skype dotknij ikony swojego profilu na górnej belce, aby wejść do podsumowania konta użytkownika. Na ekranie podsumowania znajdziesz w górnym prawym rogu przycisk z kołem zębatym – dotknij go, aby przejść do ustawień Skype.

W ustawieniach Skype udaj się do zakładki „Wiadomości”, a następnie odznacz pole „Wysyłaj potwierdzenia przeczytania”.

Wyłacz wysyłanie potwierdzeń przeczytania w Skype na Androidzie

Po odznaczeniu tego pola Twoi znajomi nie będą już otrzymywać potwierdzeń odczytania ich wiadomości, ale również i Ty nie sprawdzisz, czy Twoje wiadomości zostały przeczytane przez Twoich rozmówców.