Nie używasz Apple Music i irytują Cię funkcje oraz sugestie tej usługi w aplikacji Muzyka? Możesz całkowicie usunąć Apple Music z aplikacji Muzyka w iPhone i iPadzie. Zobacz, jak to zrobić.

Apple Music - ukrywanie usługi w aplikacji Muzyka

Apple Music to usługa muzyczna podobna do Spotify, w pełni zintegrowana z domyślną aplikacją do odtwarzania muzyki w iPhone i iPadzie. Dzięki temu osoby decydujące się na subskrypcję Apple Music nie muszą niczego instalować – wystarczy, że uruchomią aplikację Muzyka i skorzystają z odpowiedniej zakładki, w której znajdą funkcje strumieniowania muzyki w stylu Spotify.

Jednocześnie jest to problem dla osób, które nie są tym zainteresowane. Jeżeli korzystasz z aplikacji Muzyka tylko do odsłuchiwania swojej lokalnej kolekcji muzycznej w MP3, to funkcje związane z Apple Music (takie jak dodatkowe zakładki oraz specjalne oferty) mogą być irytujące. Warto wiedzieć, że osoby nieużywające Apple Music mogą całkowicie usunąć tę funkcję z aplikacji Muzyka w iPhone i iPadzie. Jak to zrobić?

Usuwanie Apple Music z aplikacji Muzyka w iPhone / iPad

Za obecność funkcji związanych z Apple Music w aplikacji Muzyka odpowiada jeden przełącznik w ustawieniach systemowych. Za jego pomocą możemy całkowicie wyłączyć funkcje Apple Music, dzięki czemu aplikacja Muzyka będzie ograniczać się tylko do odtwarzania naszej lokalnej biblioteki muzycznej z pamięci urządzenia. Będzie działać tak samo, jak przed wprowadzeniem Apple Music przed laty.

Aby to zrobić, przejdź w iPhone lub iPadzie do aplikacji „Ustawienia”, a następnie wyszukaj zakładki „Muzyka”.

Przejdź do ustawień muzyki

Po przejściu do ustawień muzycznych zwróć uwagę na sekcję „Apple Music”. Znajdziesz tu główny przełącznik o nazwie „Pokaż Apple Music”. Gdy jest on ustawiony do pozycji włączonej, to aplikacja Muzyka zostaje wyposażona we wszystkie funkcje związane z Apple Music, łącznie ze sugestiami subskrypcji dla osób, które nie wykupiły tej funkcji.

Wystarczy, że ustawisz przełącznik „Pokaż Apple Music” do pozycji wyłączonej, a wszystko co związane z Apple Music zniknie z aplikacji Muzyka.

Włączanie / wyłączanie funkcji Apple Music w iPhone

Znikną zakładki „Dla Ciebie” oraz „Przeglądaj”, które są połączone z Apple Music. Pojawi się za to funkcja Connect, która pozwala śledzić wydarzenia związane z ulubionymi artystami.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które np. korzystają na co dzień ze Spotify, ale od czasu do czasu uruchamiają również aplikację Muzyka do odtwarzania swoich własnych MP3. W takiej sytuacji nie chcemy być bombardowani przez reklamy Apple Music, co jest w pełni możliwe dzięki funkcji wyłączającej integrację tej usługi z aplikacją muzyczną w iPhone i iPad.