Nie wiadomo, czy jest to spowodowane zbliżającym się wydaniem systemu Windows 11, ale Microsoft wprowadza nowe funkcje do swojej przeglądarki internetowej Edge. Aby konkurować z Apple i jego synchronizacją w chmurze, Microsoft wprowadził funkcję, która umożliwia wysyłanie kart do innych urządzeń. Chodzi dokładnie o możliwość wysyłania otwartych kart z komputera na inne urządzenie, które również ma przeglądarkę Microsoft Edge.

Powiązane: Jak włączyć aktualizacje interfejsu systemu Windows 11 dla Microsoft Edge

​​Microsoft Edge zawiera teraz domyślnie funkcję, która umożliwia udostępnianie kart innym urządzeniom, na których jesteś zalogowany. Funkcja jest naprawdę łatwa w użyciu, ale ponieważ jest to nowa funkcjonalność, możesz na początku mieć problemy z jej znalezieniem.

Wysyłanie kart z przeglądarki Edge między jednym urządzeniem a drugim może być bardzo przydatne, na przykład jeśli korzystasz z przeglądarki Edge na komputerze służbowym, możesz wysłać dowolną z otwartych kart do komputera domowego.

Dlatego jeśli masz kilka komputerów, na których korzystasz z przeglądarki Microsoft Edge, poniżej szczegółowo pokażemy Ci, jak korzystać z tej funkcji, która umożliwia przesyłanie otwartych kart między kilkoma urządzeniami:

Jak wysyłać karty z Microsoft Edge na inne urządzenia z tą samą przeglądarką internetową.

1. Otwórz przeglądarkę Microsoft Edge i przejdź do żądanej witryny.

2. Zaznacz adres URL otwartej witryny w tej konkretnej karcie.

3. Następuje kliknij prawym przyciskiem myszy na zaznaczony adres URL.

4. Gdy wyświetli się menu kontekstowe, będziesz musiał wybrać opcję: Wyślij stronę do nazwy drugiego urządzenia.

5. Teraz zakładka otworzy się automatycznie w przeglądarce Edge wskazanego urządzenia, czy to innego komputera, takiego jak urządzenie mobilne z systemem Android, iPhone lub iPad.

Ważna uwaga: Należy zauważyć, że aby wysyłać i odbierać karty Microsoft Edge między urządzeniami, musisz mieć włączoną opcję synchronizacji przeglądarki. Jeśli ta opcja nie jest aktywna, funkcja zakładki wysyłania po prostu nie będzie widoczna dla użytkownika.

Ta metoda działa nie tylko na urządzeniach stacjonarnych, takich jak komputer czy laptop, ale jest również dostępna na urządzeniach mobilnych, takich jak telefony i tablety z systemem Android czy iPhone i iPad. Wystarczy mieć zainstalowaną przeglądarkę internetową Microsoft Edge i zalogować się na to samo konto użytkownika, którego używasz na urządzeniu, z którego chcesz wysłać kartę.