Download, sterowniki

Jak odczytać klucz z Windows 7 (i użyć go w Windows 10)

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
14.01.2020
Ilość komentarzy
6

Od 14 stycznia 2020 r. Windows 7 nie otrzymuje już żadnych aktualizacji i poprawek. W takiej sytuacji warto rozważyć przejście na nowszą wersję, a do tego może Ci się przydać klucz z Windows 7. Jak go odczytać?

Jak odczytać klucz z Windows 7

Oficjalne wsparcie dla systemu Windows 7 dobiegło końca. Użytkownicy Windows 7 nie otrzymają już żadnych aktualizacji i poprawek bezpieczeństwa. Oznacza to również, że z biegiem czasu przestaną pojawiać się uaktualnienia dla popularnych programów, takich jak, chociażby przeglądarki internetowe. Windows 7 podzieli los Windowsa XP. Warto poważnie rozważyć przejście na system, który nadal jest wspierany. Jeśli ma być to Windows 10, to może Ci się przydać klucz z Windows 7.

Windows 10 nadal można aktywować za pomocą klucza z Windows 7

Microsoft po premierze Windows 10 oferował darmową przesiadkę na nowy system dla użytkowników Windows 7, 8 i 8.1. Wystarczyło wykonać darmową aktualizację, a licencja była automatycznie przypisywana na podstawie licencji starszego systemu. Promocja ta została już dawno zakończona, a przynajmniej takie jest oficjalne stanowisko. W praktyce okazuje się, że nadal można zainstalować Windows 10 i aktywować go za pomocą klucza Windows 7. Tak, wystarczy tylko zainstalować Windows 10, wpisać swój klucz z Windows 7 i system zostanie aktywowany. Metoda ta cały czas działa.

Instalator Windows 10 - możesz nadal wpisać klucz z Windows 7, by dokonać aktywacji

Klucz z Windows 7 można wpisać zarówno w samym instalatorze Windows 10, jak i w ustawieniach Windows 10 po zainstalowaniu systemu bez podawania klucza. W drugim przypadku klucz należy wpisać po instalacji, przechodząc do ustawień aktywacji i wprowadzając klucz z Windows 7. W obu przypadkach system powinien zostać pomyślnie aktywowany.

Jak odczytać klucz z systemu Windows 7?

Windows 7 to już stare dzieje i minęło sporo czasu od kiedy urządzenia z tym systemem na pokładzie były sprzedawane w sklepach. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twojego kodu nie da się już odczytać z naklejki lub w ogóle nie posiadasz żadnego dokumentu z kluczem produktu. Co zatem zrobić? Skorzystać z programu, który pozwoli odczytać klucz w Windows 7.

Pobierz ProduKey

ProduKey to narzędzie od firmy NirSoft, które pozwala w bardzo prosty sposób odczytać klucz produktu z systemu Windows 7. Narzędzie kompatybilne jest nie tylko z systemem Windows 7, ale również innymi produktami firmy Microsoft, np. z różnymi wersjami pakietu biurowego Microsoft Office.

ProduKey - odczytaj klucz z Windows 7

Korzystanie z tego narzędzia jest bajecznie proste - w zasadzie nie musisz niczego robić. Wystarczy tylko pobrać program i go uruchomić, a cała reszta wykonana zostanie automatycznie. Program po uruchomieniu wyświetli rozpoznane programy, dla których jest w stanie odczytać klucz, a następnie obok nich wyświetli klucze produktu, które zostały użyte do ich aktywacji. Na liście znajdziesz swoją wersję Windows 7 wraz z kluczem - wystarczy zapisać sobie ten klucz w bezpiecznym miejscu.

Stwórz nośnik z Windows 10

Mając klucz produktu z Windows 7, możesz pobrać Windows 10 za pomocą oficjalnego narzędzia Media Creation Tool, zainstalować go i aktywować za pomocą klucza starszego systemu. Media Creation Tool pozwala od razu stworzyć tzw. bootowalny pendrive, czyli wgrać instalator systemu Windows 10 na pendrive. Wystarczy uruchomić komputer z pendrive, uruchomić instalator, wpisać klucz produktu i zainstalować system.

Dołącz do dyskusji

Roman

22.09.2020

to nie działa. trzeba wydać kasę na klucz do W10

Roman

22.09.2020

to nie działa. trzeba wydać kasę na klucz do W10

Aneta Zelek

23.02.2020

Podobno w środę go wyłączyli..., czyli trzeba by na świeżo a nie uaktualnienie.

Aneta Zelek

23.02.2020

Podobno w środę go wyłączyli..., czyli trzeba by na świeżo a nie uaktualnienie.

arkady

15.01.2020

Wiadomo coś na ten temat, do kiedy będzie można jeszcze przechodzić w ten sposób na Windows 10 ?

arkady

15.01.2020

Wiadomo coś na ten temat, do kiedy będzie można jeszcze przechodzić w ten sposób na Windows 10 ?

comments powered by Disqus