Od 14 stycznia 2020 r. Windows 7 nie otrzymuje już żadnych aktualizacji i poprawek. W takiej sytuacji warto rozważyć przejście na nowszą wersję, a do tego może Ci się przydać klucz z Windows 7. Jak go odczytać?

Jak odczytać klucz z Windows 7

Oficjalne wsparcie dla systemu Windows 7 dobiegło końca. Użytkownicy Windows 7 nie otrzymają już żadnych aktualizacji i poprawek bezpieczeństwa. Oznacza to również, że z biegiem czasu przestaną pojawiać się uaktualnienia dla popularnych programów, takich jak, chociażby przeglądarki internetowe. Windows 7 podzieli los Windowsa XP. Warto poważnie rozważyć przejście na system, który nadal jest wspierany. Jeśli ma być to Windows 10, to może Ci się przydać klucz z Windows 7.

Windows 10 nadal można aktywować za pomocą klucza z Windows 7

Microsoft po premierze Windows 10 oferował darmową przesiadkę na nowy system dla użytkowników Windows 7, 8 i 8.1. Wystarczyło wykonać darmową aktualizację, a licencja była automatycznie przypisywana na podstawie licencji starszego systemu. Promocja ta została już dawno zakończona, a przynajmniej takie jest oficjalne stanowisko. W praktyce okazuje się, że nadal można zainstalować Windows 10 i aktywować go za pomocą klucza Windows 7. Tak, wystarczy tylko zainstalować Windows 10, wpisać swój klucz z Windows 7 i system zostanie aktywowany. Metoda ta cały czas działa.

Instalator Windows 10 - możesz nadal wpisać klucz z Windows 7, by dokonać aktywacji

Klucz z Windows 7 można wpisać zarówno w samym instalatorze Windows 10, jak i w ustawieniach Windows 10 po zainstalowaniu systemu bez podawania klucza. W drugim przypadku klucz należy wpisać po instalacji, przechodząc do ustawień aktywacji i wprowadzając klucz z Windows 7. W obu przypadkach system powinien zostać pomyślnie aktywowany.

Jak odczytać klucz z systemu Windows 7?

Windows 7 to już stare dzieje i minęło sporo czasu od kiedy urządzenia z tym systemem na pokładzie były sprzedawane w sklepach. W związku z tym istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twojego kodu nie da się już odczytać z naklejki lub w ogóle nie posiadasz żadnego dokumentu z kluczem produktu. Co zatem zrobić? Skorzystać z programu, który pozwoli odczytać klucz w Windows 7.

Pobierz ProduKey

ProduKey to narzędzie od firmy NirSoft, które pozwala w bardzo prosty sposób odczytać klucz produktu z systemu Windows 7. Narzędzie kompatybilne jest nie tylko z systemem Windows 7, ale również innymi produktami firmy Microsoft, np. z różnymi wersjami pakietu biurowego Microsoft Office.

ProduKey - odczytaj klucz z Windows 7

Korzystanie z tego narzędzia jest bajecznie proste - w zasadzie nie musisz niczego robić. Wystarczy tylko pobrać program i go uruchomić, a cała reszta wykonana zostanie automatycznie. Program po uruchomieniu wyświetli rozpoznane programy, dla których jest w stanie odczytać klucz, a następnie obok nich wyświetli klucze produktu, które zostały użyte do ich aktywacji. Na liście znajdziesz swoją wersję Windows 7 wraz z kluczem - wystarczy zapisać sobie ten klucz w bezpiecznym miejscu.

Stwórz nośnik z Windows 10

Mając klucz produktu z Windows 7, możesz pobrać Windows 10 za pomocą oficjalnego narzędzia Media Creation Tool, zainstalować go i aktywować za pomocą klucza starszego systemu. Media Creation Tool pozwala od razu stworzyć tzw. bootowalny pendrive, czyli wgrać instalator systemu Windows 10 na pendrive. Wystarczy uruchomić komputer z pendrive, uruchomić instalator, wpisać klucz produktu i zainstalować system.