Szukasz sposobów na naprawienie opóźnienia wejścia (Input Lag) w Counter-Strike 2, ale nie wiesz, gdzie je znaleźć? W tym artykule dowiesz się, jak uzyskać lepsze opóźnienia wejściowe w Counter-Strike 2 na kilka sposobów. Istnieją różne metody, aby uzyskać wydajność opóźnienia wejściowego, nawet jeśli nie masz naprawdę wysokiej klasy sprzętu.

Opóźnienie wejściowe, zwane również opóźnieniem wejścia, jest najgorszym wrogiem gracza Counter-Strike i jedną z pierwszych rzeczy, które musisz wyeliminować lub zmniejszyć, aby mieć jakąkolwiek szansę na rywalizację. Zwłaszcza gdy rywalizujesz z graczami, którzy korzystają z wysokiej klasy sprzętu i mają niesamowicie wysoką liczbę klatek na sekundę. Na szczęście istnieje kilka różnych rzeczy, które możesz skonfigurować, aby uzyskać najlepsze wyniki. Prawdopodobnie odkryjesz, że niektóre opcje są w rzeczywistości przeciwieństwem tego, co powinno wynikać z logiki.

Jak zmniejszyć opóźnienie wejścia/opóźnienie wejściowe w Counter-Strike 2?

Pierwszą i najważniejszą rzeczą do sprawdzenia jest NVIDIA Reflex Low Latency. Aby ją znaleźć, przejdź do opcji Wideo > Zaawansowane ustawienia wideo w grze. Ta opcja jest naprawdę popularna i w zależności od sprzętu możesz uzyskać lepsze wyniki, gdy jest włączona lub wyłączona. Poeksperymentuj więc z nią i zobacz, która konfiguracja zapewnia lepszą wydajność.

Włącz niskie opóźnienie w Panelu sterowania NVIDIA.

Innym sposobem na zmniejszenie opóźnienia wejściowego w CS2 jest wymuszenie globalnego opóźnienia NVIDIA Reflex na komputerze. Aby to zrobić, otwórz Panel sterowania NVIDIA na swoim komputerze, a następnie przejdź do Zarządzaj ustawieniami 3D. Pozostań na karcie Ustawienia globalne, znajdź na liście tryb niskiego opóźnienia (Low Latency Mode) i wybierz opcję Włączony lub Ultra z listy opcji.

Alternatywnie możesz przejść do zakładki Ustawienia programu, znaleźć Counter-Strike 2, a następnie włączyć tryb NVIDIA Low Latency z listy opcji. Ustawienie globalne zastosuje je do wszystkiego na twoim komputerze, drugie włączy je tylko w grze.

Dostosuj opcje graficzne, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Jeśli jesteś naprawdę ciekawy i chcesz wszystko idealnie i indywidualnie zoptymalizować, oto dokładne liczby, których możesz użyć, aby uzyskać najlepsze ustawienia opóźnienia sygnału wejściowego w Counter-Strike 2. Pełny post na Reddit w języku angielskim możesz przeczytać tutaj.

  • G-Sync + FPS ograniczone do 162 (dla monitora 165 Hz) = płynniejsze, ale dodaje około 16 ms opóźnienia
  • Nie ma dużej różnicy pomiędzy ograniczaniem klatek w panelu sterowania NVIDIA a w grze
  • Tryb pełnoekranowy i bez obramowania nie wpływają na opóźnienie wejścia; użyj opcji bez obramowania, aby ułatwić przełączanie klawiszy Alt
  • Wyłączenie „Optymalizacji pełnoekranowej” zwykle nie powoduje zmiany opóźnienia wejścia
  • Nie używaj V-Sync; podwaja opóźnienie wejściowe, chyba że zostanie zastąpione w panelu sterowania NVIDIA

To prawie wszystkie znane metody, których możesz użyć, aby uzyskać możliwie najniższe opóźnienie wejściowe w Counter-Strike 2. Jednakże, jak wspomnieliśmy powyżej, istnieje wiele komponentów sprzętowych i konfiguracji, które również będą miały ogromny wpływ na opóźnienie wejściowe podczas gry w CS2. W szczególności specyfikacje myszy i klawiatury, oprogramowanie i ustawienia. Powinieneś także zwracać uwagę na aktualizacje gry, ponieważ z biegiem czasu mogą one zmienić sposób działania gry.