Próbujesz zagrać w Fuga: Melodies of Steel w ramach subskrypcji Game Pass, ale masz problemy z brakiem dźwięku? Ten artykuł pokaże Ci kilka różnych rzeczy, które możesz wypróbować, aby rozwiązać problem. Przynajmniej w większości. Problem jest technicznie błędem, ale istnieje kilka sposobów na jego obejście, dopóki nie zostanie poprawnie załatany.

Microsoft Game Pass to bardzo dobry stosunek jakości do ceny, ponieważ każdego miesiąca na platformę trafia więcej gier niż przeciętna osoba ma czasu na rozgrywkę. Jednak ma też pewne problemy ze stabilnością, które wciąż wymagają rozwiązania. Od dłuższego czasu zajmujemy się problemami z Game Pass i aplikacjami Xbox i po drodze zaobserwowaliśmy mnóstwo przypadkowych problemów. Większość z nich została na szczęście załatana.

To powiedziawszy, wciąż istnieje kilka problemów, które należy rozwiązać, w tym nowy problem, który uniemożliwia działanie dźwięku w niewielkim wyborze gier Game Pass. Początkowo zaczęło się od Solasta: Crown of the Magister, ale dotyczy także kilku innych gier, w tym Fuga: Melodies of Steel. Na tym etapie istnieje jednak kilka różnych kroków, które można wykonać, aby rozwiązać ten problem! Niestety nie są gwarantowane poprawki, ale mają wysoki wskaźnik sukcesu.

Jak naprawić brak dźwięku w grze Fuga: Melodies of Steel w ramach subskrypcji Game Pass? Napraw brak dźwięku w Fudze w Game Pass.

Jak wspomnieliśmy, przyczyną braku dźwięku w Fuga: Melodies of Steel jest prawdopodobnie Sonic Suite (wszystkie wersje), choć 3 wydaje się być najgorsze. Musisz więc całkowicie go wyłączyć, zanim dźwięk zostanie przywrócony do Fuga: Melodies of Steel.

 • W tym celu otwórz Menedżera zadań na swoim komputerze, naciskając Ctrl + Alt + Delete.
 • Teraz przejdź do zakładki Uruchamianie i znajdź Sonic Suite 3 (lub inny, który masz).
 • Po znalezieniu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyłącz.
 • Po dokonaniu zmiany uruchom ponownie komputer i powinieneś być w stanie grać w Fugę bez żadnych problemów z dźwiękiem.

Jeśli faktycznie nie korzystasz z pakietu Sonic Suite, możesz również całkowicie usunąć go z komputera, co działa równie dobrze.

Jak odinstalować pakiet Sonic Suite z komputera, aby naprawić brak dźwięku w grze Fuga: Melodies of Steel?

Jeśli wolisz po prostu pozbyć się Sonic Suite, ponieważ tak naprawdę go nie używasz. Po prostu otwórz Panel sterowania na swoim komputerze, znajdź go na liście, a następnie kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj. Po zakończeniu procesu uruchom ponownie komputer, aby ponownie zacząć grać w Fuga: Melodies of Steel z dźwiękiem.

Skoro tu jesteś, możesz także odinstalować niektóre inne strasznie złe oprogramowanie Asus AI Suite III i najgorsze ze wszystkich Fan Expert III. Dwa z najgorszych programów, jakie kiedykolwiek zostały dołączone do sprzętu Asusa.

Naprawiono brak dźwięku w grze Fuga: Melodies of Steel w Game Pass.

Pierwszym i najszybszym rozwiązaniem tego problemu jest wyłączenie komputera i pozostawienie go na co najmniej 30 sekund. Z jakiegoś powodu proste ponowne uruchomienie systemu nie rozwiązuje tego problemu, ale pełne zamknięcie tak. Po ponownym uruchomieniu systemu możesz otworzyć dowolną grę zainstalowaną z Game Pass i będzie działać poprawnie.

Napraw lub zresetuj sklep Microsoft Store, aplikację Xbox i usługi gier.

 • Aby rozpocząć, otwórz Ustawienia na komputerze, a następnie przejdź do aplikacji > Zainstalowane aplikacje.
 • Następnie znajdź aplikację Microsoft Store, a następnie kliknij 3 kropki obok niej i wybierz Opcje zaawansowane.
 • Teraz przewiń listę opcji i kliknij Napraw. Poczekaj na zakończenie procesu i sprawdź, czy problem został rozwiązany.
 • Powtórz ten proces dla aplikacji Xbox i aplikacji Gaming Services.
 • Jeśli to nie zadziała, powtórz proces dla każdej aplikacji, tym razem wybierz Resetuj.

Jeśli to nadal nie działa, powtórz dokładnie ten sam proces dla wszystkich trzech aplikacji, jednak tym razem wybierz Resetuj zamiast Napraw. Pamiętaj tylko, że będziesz musiał ponownie zainstalować wszystkie swoje gry i zawartość. Spowoduje to zresetowanie wszystkich aplikacji do stanu czystej instalacji. Ale przynajmniej twoje gry będą działać.

Sprawdź, czy system Windows prawidłowo zarządza dźwiękiem w grze.

 • Jeśli nadal masz problemy, upewnij się, że gra, z którą masz problemy, jest otwarta.
 • Teraz otwórz aplikację Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I i przejdź do opcji System > Dźwięk > Zaawansowane opcje dźwięku.
 • Tutaj zobaczysz wszystko, co korzysta z usług dźwiękowych na twoim komputerze. Teraz upewnij się, że gra używa właściwego urządzenia wyjściowego.

Pobierz i zainstaluj najnowszą aktualizację dla systemu Windows.

Sprawdź, czy jest dostępna do pobrania nowa aktualizacja systemu Windows. Być może Microsoft rozwiązał ten problem w nowej aktualizacji. Aby wymusić aktualizację ręczną, wybierz Ustawienia > Aktualizacja systemu Windows > Sprawdź aktualizacje.