Korzystasz z przeglądarki Microsoft Edge na komputerze i masz poważne problemy z błędem profilu lub innymi problemami z logowaniem? Ten artykuł pokaże Ci kilka różnych rzeczy, które możesz zrobić, aby rozwiązać problem i umożliwić ponowne zalogowanie się do Edge. Ten przewodnik działa zarówno dla użytkowników systemu Windows 10, jak i Windows 11.

Microsoft Edge zaczyna zyskiwać na popularności w przestrzeni przeglądarki od czasu przejścia na silnik Chromium kilka lat temu. Jest to obecnie jedna z najpopularniejszych obecnie istniejących przeglądarek internetowych, chociaż Microsoft lubi sprawiać problemy. Wiele z tego szumu jest rzeczywiście prawdą. Mimo wszystko Edge nadal ma pewne problemy, podobnie jak Google Chrome i wszystkie inne popularne przeglądarki.

Jednym z bardziej irytujących błędów, które napotkasz podczas korzystania z Edge, są błędy profilu. Te błędy występują w wielu różnych wariantach, ale wszystkie mają jedną wspólną cechę. Są bardzo irytujące. Dobrą wiadomością jest to, że dostępnych jest wiele różnych opcji, których możesz użyć do rozwiązania problemu i uzyskania przez Edge'a bezproblemowego zalogowania się na konto.

Jak naprawić błędy profilu w Microsoft Edge? Napraw błąd profilu krawędzi.

Jest to dość dziwny błąd, który ma wiele różnych potencjalnych poprawek. Niestety, żadna pojedyncza poprawka nie gwarantuje rozwiązania problemu, więc być może będziesz musiał wypróbować więcej niż jedną, aby uzyskać działające rozwiązanie.

Pierwszym i najszybszym rozwiązaniem jest sprawdzenie aktualizacji Edge. Jeśli są dostępne aktualizacje, mogą po prostu rozwiązać problem. Chociaż Edge zazwyczaj dość szybko aktualizuje się automatycznie, nadal możesz wymusić ręczną aktualizację. Aby to zrobić, otwórz Edge, a następnie przejdź do Ustawienia> Informacje i poczekaj, aż Edge sprawdzi i zainstaluje aktualizacje.

Napraw instalację Microsoft Edge, aby naprawić błędy profilu.

Innym szybkim i łatwym rozwiązaniem tego problemu jest naprawa instalacji Microsoft Edge.

  • Aby to zrobić, otwórz Ustawienia, naciskając klawisz Windows + I, a następnie przejdź do Aplikacji w panelu po lewej stronie i znajdź Microsoft Edge z wyświetlonej listy.
  • Po znalezieniu Edge kliknij trzy kropki po prawej stronie i wybierz Napraw z wyświetlonej listy opcji.

Teraz poczekaj na zakończenie procesu naprawy, a następnie sprawdź, czy problem został rozwiązany. Najczęściej to rozwiąże problem. Jeśli jednak nie, będziesz musiał czytać dalej.

Usuń plik danych sieci Web, aby naprawić błędy profilu w przeglądarce Microsoft Edge.

Innym świetnym rozwiązaniem tego problemu jest usunięcie pliku danych sieci Web, aby naprawić błędy profilu w Microsoft Edge.

Aby to zrobić, otwórz Eksplorator plików, a następnie przejdź do następującej lokalizacji:

C:\Users\YOURUSERNAME\AppData\Local\Microsoft\Edge\User Data\Default

Po dotarciu do tej lokalizacji usuń plik Web Data i uruchom ponownie Edge'a, Twoje konto powinno teraz działać bez komunikatu o błędzie profilu.

Uwaga: Jeśli nie możesz znaleźć folderu AppData, musisz udostępnić ukryte pliki. Co możesz zrobić z menu widoku w Eksploratorze plików.

Ulubione rozwiązanie każdego.

Odinstaluj i ponownie zainstaluj Microsoft Edge na swoim komputerze, aby rozwiązać błędy profilu. To jest ostatnia deska ratunku, ale działa bardzo dobrze. Jedynym problemem jest to, że ponowne skonfigurowanie wszystkiego po ponownej instalacji zajmuje denerwującą ilość czasu.