Próbujesz renderować/eksportować projekt w Davinci Resolve, ale wciąż pojawia się błąd o kodzie -59 w Davinci Resolve — procesor graficzny nie wykonał przetworzenia obrazu? W tym artykule przedstawiono kilka różnych sposobów rozwiązania problemu i przywrócenia prawidłowego działania Davinci Resolve. Istnieje kilka wstępnych poprawek, przez które warto przejść w pierwszej kolejności, więc postępuj zgodnie z kolejnością przedstawioną w tym poradniku.

Davinci Resolve to jedno z najpopularniejszych narzędzi do edycji wideo dostępnych obecnie na rynku. W zależności od preferencji możesz korzystać z wersji darmowej albo zdecydować się na wersję płatną, która również wychodzi korzystnie cenowo. Co więcej, program jest również bardzo łatwy w użyciu, działa wyjątkowo dobrze i jest znacznie mniej podatny na awarie niż Premiere Pro. W internecie istnieje również wiele samouczków i przewodników, które pozwalają opanować Davinci Resolve, co dla wielu osób może okazać się dużą zaletą.

Korzyści Davinci Resolve jest naprawdę sporo, nie zmienia to jednak faktu, że z czasem możesz napotkać pewne problemy. Jednym z najbardziej irytujących jest błąd o kodzie -59 — procesor graficzny nie wykonał przetwarzania obrazu. Ten komunikat o błędzie pojawia się podczas próby renderowania/eksportowania treści w Davinci Resolve, jednak może się również pojawić w innych sytuacjach. Najgorszą rzeczą związaną z tym komunikatem jest fakt, że nie daje on zbyt wielu informacji, dlatego niektórzy użytkownicy mogą zastanawiać się, jak sobie z nim poradzić. Na szczęście nam udało się to rozwiązać, więc postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby pozbyć się omawianego błędu.

Zanim wykonasz dalsze kroki przedstawione poniżej, powinieneś zacząć od pierwszej opcji.

  1. Upewnij się, że spróbowałeś użyć najnowszych sterowników dostępnych dla twojego procesora graficznego.
  2. Jeśli niedawno zaktualizowałeś sterowniki do nowszych i problem zaczął się w tamtym momencie, wróć na chwilę do poprzednich.
  3. Odinstaluj sterowniki karty graficznej za pomocą narzędzia Display Driver Uninstaller (DDU)
  4. Sprawdź, czy twój GPU jest obsługiwany. Niektóre procesory graficzne (Intel) nie są obsługiwane przez Davinci Resolve.
  5. Jeśli aktualizacja jest dostępna, zaktualizuj również Davinci Resolve.

Uwaga: ten proces działa we wszystkich wersjach Davinci Resolve, nawet w tych starszych, których być może nadal używasz.

Jak naprawić błąd Davinci Resolve — GPU nie wykonało przetwarzania obrazu. Kod błędu -59

Aby naprawić błąd o kodzie -59 w Davinci Resolve: GPU nie wykonało przetwarzania obrazu – musisz wykonać następujące czynności.

  • Najpierw otwórz Davinci Resolve. Nie ma znaczenia, czy masz otwarty projekt, czy nie.
  • Następnie przejdź do Davinci Resolve w lewym górnym rogu i wybierz z listy Preferencje.
  • W nowym oknie, które się pojawi, kliknij Pamięć i GPU u góry listy.
  • Teraz w sekcji Konfiguracja GPU odznacz pole Auto i upewnij się, że Twój GPU jest zaznaczony. Jeśli masz wiele procesorów graficznych, upewnij się, że oba są zaznaczone.
  • Teraz zmień opcję z OpenCL na CUDA lub w odwrotny sposób, w zależności od tego, jaką konfigurację masz ustawioną obecnie. Jeśli masz kartę NVIDIA, CUDA będzie lepszą opcją.

Uwaga: W przypadku wielu procesorów graficznych, zintegrowanego i dedykowanego, może być konieczne wypróbowanie kilku różnych kombinacji. Sugerowałabym jednak wypróbowanie najpierw tej dedykowanej, ponieważ będzie ona bardziej wydajna z tych dwóch opcji i z większym prawdopodobieństwem rozwiąże problem.

Jeśli masz do czynienia z innym problemem w Davinci Resolve, zapoznaj się z poniższymi przewodnikami. Być może któryś z nich okaże się pomocny w Twojej sytuacji.

Jak naprawić wyszarzoną opcję Dodaj do kolejki renderowania w Davinci Resolve.

Jak naprawić błąd Davinci Resolve: Nie można pomyślnie przetworzyć kompozycji Fusion w bieżącej klatce lub klipie.