Download, sterowniki

Jak grać w Fortnite ze znajomymi między PC, PS4, Xbox One, Switch i Mobile

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
11.09.2018
Ilość komentarzy
0

Fortnite ma funkcję cross-play, czyli pozwala na wspólne granie ze znajomymi z innych platform i konsol. Oznacza to, że mając grę na PC możemy zagrać ze znajomym, który gra na PS4, Xbox One, Nintendo Switch lub nawet w wersję mobilną na Androidzie lub iOS. Jak to działa i jak grać ze znajomymi z innych konsol lub platform? Zobaczmy.

Fortnite - jak grać ze znajomymi z PS4, PC, XBOX i Switch

Fortnite stara się znieść barierę między graczami używającymi różnych konsol oraz platform, co pozwala na granie ze znajomymi niezależnie od tego, z jakiego sprzętu korzystają. Fortnite Battle Royael obsługuje funkcję cross-play, co pozwala np. osobom grającym na komputerze PC lub Mac bawić się wspólnie ze znajomymi, którzy mają grę na PS4, Xbox One, Switch, Androidzie lub iOS.

Kompatybilność funkcji cross-play w Fortnite Battle Royale

Funkcja wspólnego grania między różnymi platformami jest dostępna na wszystkich urządzeniach, aczkolwiek posiada ona pewne ograniczenia. Nie wszystkie urządzenia są ze sobą wzajemnie kompatybilne. Chodzi tu konkretnie o konsolę PS4 i politykę SONY, która wyklucza wspólne granie z posiadaczami Xbox One i Nintendo Switch.

Całą sytuację dobrze ilustruje poniższa tabelka, w której możemy sprawdzić, jakie urządzenia są ze sobą kompatybilne.

Kompatybilność funkcji cross-play w Fortnite

Na podstawie powyższej tabeli możemy więc zauważyć, że kompatybilne są między sobą wszystkie platformy poza jednym wyjątkiem uwzględniającym konsolę PS4. Posiadacze PlayStation 4 nie mogą razem grać z posiadaczami konsol Xbox One oraz Nintendo Switch. Mogą grać jedynie z innymi graczami na PS4, a także z osobami grającymi na PC i w wersję mobilną.

Wspólna rozgrywka między różnymi platformami odbywa się poprzez konto Epic Games, które z natury nie ma ograniczeń platformowych i pozwala dołączać do lobby ze znajomymi z innych platform. Wystarczy dodać się do znajomych na podstawie nicku na koncie Epic Games i dołączyć razem do gry.

Gracze konsolowi muszą wykonać jednak jeden dodatkowy krok, którym jest sparowanie swojego konta PlayStation Network, XBOX lub Nintendo Switch z głównym kontem Epic Games. Dopiero wtedy będą mogli łączyć się z graczami z innych platform.

Krok 1: Grasz na konsoli? Musisz sparować swoje konto PlayStation, XBOX lub Nintendo Switch z kontem Epic Games.

Gracze konsolowi mają swoje własne "środowisko", w którym przebywają, i jest ono ograniczone kontem PlayStation, XBOX lub Nintendo Switch. Te konta pozwalają łączyć się tylko z osobami z tych samych platform. Abyśmy mogli grać z osobami z innych platform, należy sparować swoje konto PlayStation Network, XBOX lub Nintendo z kontem Epic Games, które nie posiada ograniczeń platformowych.

Aby to zrobić, konieczne jest zalogowanie się na oficjalnej stronie Fortnite w przeglądarce internetowej na dowolnym urządzeniu (komputer, smartfon, przeglądarka w konsoli), a następnie wybranie opcji parowania swojego konta PlayStation, Xbox Live lub Nintendo z kontem Epic Games.

Przejdź do oficjalnej strony Fortnite

Wejdź w powyższy link z dowolnego urządzenia, a następnie zaloguj się na swoje konto Epic Games. Po zalogowaniu się przejdź do zakładki „Połączone konta”. W tym miejscu możesz sparować z kontem Epic Games dowolne konto z konsoli.

Sparuj konto PlayStation, XBOX lub Switch z Epic Games

Na liście znajdziesz możliwość dodania konta PlayStation Network, XBOX lub Nintendo Switch. W zależności od posiadanej konsoli wybierz odpowiedni rodzaj konta i kliknij je na liście.

Pojawi się nowe okienko, w którym musimy zalogować się na nasze konto PlayStation, XBOX lub Nintendo Switch. Wpisz swoje dane do logowania na konto z konsoli i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby potwierdzić sparowanie swojego konta.

Po pomyślnym sparowaniu swojego konta jesteśmy już widoczni jako użytkownicy Epic Games i można już grać ze znajomymi z innych platform. Wystarczy dodać się do znajomych z kolegą lub koleżanką z innej platformy i dołączyć wspólnie do lobby. Jak to zrobić? Zobaczmy.

Krok 2: Dodaj przyjaciela z innej platformy do znajomych w Epic Games i dołącz do wspólnego lobby

Wspólne granie ze znajomymi z innych platform jest bardzo łatwe, gdyż wystarczy, że korzystamy z konta Epic Games i dodamy się do znajomych, a następnie dołączymy do wspólnego lobby, niezależnie od tego, z jakiej platformy korzystamy. Tak, to takie proste – wystarczy, że dodasz kolegę lub koleżankę do znajomych na podstawie nicku lub adresu e-mail, a następnie dołączysz do jego/jej lobby.

Do znajomych można się dodać z poziomu Epic Games Launchera na PC lub Mac, za pomocą menu gry w wersji mobilnej na Androida lub iOS bądź bezpośrednio w grze na PS4, Xbox One lub Switch.

Dodaj do znajomych osobę z dowolnej platformy

Wystarczy wywołać okno znajomych, a następnie wysłać zaproszenie do znajomych swojemu koledze lub koleżance, wpisując jego/jej nick Epic Games bądź adres e-mail, na który ma zarejestrowane konto.

Gdy to zrobimy, to staniemy się znajomymi na koncie Epic Games, które łączy ze sobą graczy niezależnie od platformy. Po akceptacji zaproszenia do znajomych widzimy się normalnie na liście jako znajomi. Można wtedy dołączyć do wspólnego lobby, niezależnie od posiadanej platformy (uwzględniając ograniczenia jakie ma PS4 w kwestii wspólnej gry z Xbox One i Switchem).

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus