Download, sterowniki

Jak używać systemu znaczników (pingów) w Fortnite

Autor
Błażej Starosta
Data dodania
01.03.2019
Ilość komentarzy
0

Fortnite otrzymał system pingowania, czyli oznaczania miejsc, przeciwników, broni oraz przedmiotów dla swoich członków drużyny. System ten działa bardzo podobnie, jak w grze Apex Legends. Jak z niego korzystać?

Fortnite - jak oznaczać bronie, przedmioty, miejsca i przeciwników

O tym, że Apex Legends wytyczyło nowe standardy w świecie gier Battle Royale nie trzeba wspominać. To pierwsza gra od dłuższego czasu, która jest w stanie dorównać popularnością Fortnite’owi i wprowadza ciekawe rozwiązania, takie jak dość rewolucyjny system pingów (oznaczania), dzięki któremu członkowie drużyny mogą szybko wskazać miejsce docelowe, broń, przedmiot lub przeciwnika.

Jak widać, firma Epic Games nie spoczywa na laurach i twórcy rozpoczęli proces wdrażania nowych funkcji do Fortnite, wzorowanych na Apex Legends. Oznacza to, że wraz z rozpoczęciem ósmego sezonu do gry trafił system pingów (oznaczania). Tak, teraz w Fortnite możesz oznaczać miejsca, bronie, przedmioty i przeciwników tak samo, jak w Apex Legends.

Jak działa system pingów, czyli znaczników w Fortnite?

System ten działa praktycznie identycznie, jak w Apex Legends. Gracze mogą oznaczać dowolne elementy na ekranie, które są następnie widoczne dla pozostałych członków drużyny. Oznacza to, że można oznaczyć takie elementy, jak:

  • miejsce, do którego zmierzamy
  • przeciwnika, którego zauważyliśmy
  • broń, której nie potrzebujemy
  • przedmiot użytkowy, który znaleźliśmy

Oznaczanie jest tak samo proste, jak w Apex Legends i działa kontekstowo, czyli zmienia się w zależności od tego, co oznaczymy. Elementy „przyjazne” dla nas, takie jak lokalizacja czy leżąca broń bądź przedmiot oznaczamy jednym wciśnięciem przycisku. Z kolei wroga oznaczymy na czerwono poprzez podwójne wciśnięcie przycisku „pingowania”.

Oznaczanie broni w Fortnite

Każdy członek drużyny otrzyma informacje dźwiękową, a także zobaczmy ikonę z oznaczonym miejscem, bronią, przedmiotem lub wskazanym miejscem z przeciwnikiem. To świetny sposób na szybką i bezproblemową komunikację między graczami.

Jak oznaczać przeciwników, miejsca, bronie i przedmioty w Fortnite?

Sposób używania systemu oznaczania jest praktycznie taki sam, jak w przypadku Apex Legends. Odpowiada za to jeden przycisk, który po wciśnięciu oznaczy element, który wskazujemy.

W przypadku konsol Xbox One i PS4 oznaczamy za pomocą lewego przycisku kierunkowego na krzyżaku. W przypadku gry na PC używamy środkowego przycisku myszki (wciśnięcie rolki). Ustawienia te możemy zmienić w opcjach sterowania, przypisując inny klawisz do funkcji znacznika.

Fortnite - oznaczony przedmiot

Jak wspomniałem, jednorazowego wciśnięcia przycisku używany do oznaczania miejsc, broni i przedmiotów użytkowych. Element, który wskażemy i oznaczymy, zostanie oznaczony i wyświetli się naszym członkom drużyny w formie znacznika z odpowiednim kolorem z informacją o odległości.

Jeśli natomiast chcemy oznaczyć wroga, to wskazujemy miejsce, w którym go ostatnio widzieliśmy, a następnie wciskamy dwukrotnie przycisk oznaczania. Czerwony znacznik zagrożenia zostanie postawiony w miejscu, które wskazaliśmy.

Dołącz do dyskusji

comments powered by Disqus