CorelDRAW Graphics Suite Download

CorelDRAW Graphics Suite X6 to najnowsze wcielenie bardzo dobrego pakietu graficznego, który w swoim składzie posiada praktycznie wszystko to, co jest potrzebne zarówno do podstawowej obróbki fotografii, jak i zaawansowanych procesów graficznych, tworzenia animacji czy składu niewielkich dokumentów. W programie CorelDRAW Graphics Suite X6 z powodzeniem stworzymy ciekawe projekty graficzne, zrobimy firmowe logo lub poprawimy zdjęcia z wakacji.

Zaawansowani użytkownicy z pewnością docenią złożoność i mnogość funkcji. Cały pakiet CorelDRAW Graphics Suite X6 składa się z modułu CorelDRAW X6, który służy do edycji grafiki wektorowej oraz Photo-Paint X6, który z kolei stworzony został do edycji grafiki rastrowej. Ale to nie wszystko. W skład pakietu wchodzi także Corel CAPTURE X6, służący do tworzenia zrzutów ekranowych, jak również Corel CONNECT, ciekawa przeglądarka stworzona specjalnie do oglądania zdjęć zarówno na dysku lokalnym, jak i w sieci.

Warto również wspomnieć o nowym organizerze, który pozwala użytkownikowi wygodniej i skuteczniej zarządzać swoimi grafikami, projektami, dodatkami czy zdjęciami. Ponadto przydatną zmianą jest możliwość blokowania i dowolnego ustawiania paska narzędziowego, dzięki czemu będzie on znajdował się tam, gdzie jest nam najwygodniej.

Trzeba pamiętać, że CorelDRAW Graphics Suite X6 to nie program dla zupełnych amatorów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z fotografią, obróbką graficzną lub grafiką. W pakiecie znajdziemy dosłownie setki funkcji, które docenią głównie zaawansowani użytkownicy. Na potrzeby najnowszej wersji programu stworzono między innymi narzędzia OpenType. Co to takiego? Otóż narzędzia te umożliwiają użytkownikowi stylistyczną i kontekstową podmianę znaków, stosowanie ligatur czy ornamentów, przy zachowaniu przenośności.

Jeśli chodzi o ciekawostki, warto wspomnieć o narzędziu Color Harmoniec. A czym ono się charakteryzuje? Otóż narzędzie to pozwala stworzyć jednym kliknięciem paletę kolorów dopełniających, dla już wybranych barw. Możemy również modyfikować całą paletę kolorystyczną projektu z zachowaniem różnic między odcieniami. To nie jedyne nowości w palecie narzędzi. Kolejną jest paleta stylów obiektów, dzięki której możemy łatwo zmieniać kontury, styl tekstu, wypełnienia i inne dodatki do obiektów w danym projekcie.

Oczywiście ulubione szablony i style możemy zapisywać i zbierać w katalogu, a następnie wykorzystywać w innych projektach w przyszłości. Kolejną nowością są dodatkowe narzędzia, z których skorzystają z pewnością osoby tworzące strony internetowe w ramach aplikacji Corel Website Creator. Natomiast osoby zajmujące się wydrukiem skorzystają z funkcji Power Clip, w której znajdziemy specjalne ramki pomagające zarezerwować miejsce w projekcie dla tekstu lub grafik.

Najnowszy pakiet graficzny CorelDRAW Graphics Suite X6 to bardzo zaawansowane i uniwersalne narzędzie, które dostępne jest również w wersji 64-bitowej.