CyberLink PowerDVD Download

Obecnie w każdym komputerze zainstalowany jest napęd płyt DVD, nierzadko również z nagrywarką lub nawet napęd płyt Blu-ray. Tak czy inaczej płyty DVD to nadal najpopularniejszy format i nośnik filmów. Jednak aby z napędu zrobić użytek, niezbędny jest odpowiedni program do odtwarzania płyt DVD.

CyberLink PowerDVD to jeden z najpopularniejszych programów przeznaczonych do odtwarzania filmów zapisanych na płytach DVD. Co ciekawe, wbrew temu co mówi nam nazwa, program bez problemu poradzi sobie również z odtwarzaniem filmów zapisanych na innych nośnikach, takich jak Blu-ray, VideoCD oraz SVCD. Jakby tego było mało, za pomocą CyberLink PowerDVD odtworzymy również płyty z muzyką oraz filmami zapisanymi w formacie DivX .

CyberLink PowerDVD to zaawansowany program dla wymagających użytkowników, dlatego też bez problemu radzi sobie z obsługą takich dekoderów dźwięku jak Dolby Digital, DTS Digital Surround, Dolby ProLogic II, Dolby Headphone czy SRS TruSurround XT . Z pewnością godna uwagi jest funkcja PowerDirector, która pozwala zabawić się początkującemu użytkownikowi w montażystę. Za jej pomocą możemy dokonać kompletnego procesu produkcji i montażu filmu – od zmontowania poszczególnych fragmentów, przechwycenia obrazu z dowolnego źródła, po jego obróbkę i nagranie na płytę VCD lub DVD.

W najnowszej wersji programu zadbano o przyjemniejszy w użytkowaniu interfejs, prostszą obsługę oraz szybsze działanie i wyższą jakość wideo. W najnowszej wersji pojawiło się również wsparcie dla płyt Blu-Ray oraz Blu-ray 3D. Ta ostatnia nowość pozwala na odtworzenie filmów w technologii trójwymiarowej na komputerze. Należy jednak pamiętać, że darmowa wersja programu ma pewne ograniczenia: działa tylko 30 dni, nie odtwarza płyt audio oraz wspomnianych już Blu-ray, jak również nie wspiera zabezpieczenia CPRM.