Screenshot Captor Download

Prosta w obsłudze i darmowa aplikacja pozwalająca na wykonywanie zrzutów ekranów automatycznie zapisująca je pod ustaloną wcześniej wg wzorca nazwą. Program pozwala na zapisywanie zrzutów w postaci plików BMP, JPG, PNG, GIF. Aplikacja pozwala zarówno na zapis tylko dowolnej części zrzutu jak i jego całości oraz zmianę nasycenia barw czy też kontrastu.

Screenshot Captor 4.0 obsługujemy za pomocą paska narzędzi na pulpicie Windowsa lub wykorzystujemy skróty klawiszowe.

Skrótów jest wiele i dobrze pokazują one możliwości programu. Przykłady to Ctrl+PrtScr dla zapisania obrazu aktywnego okna, Shift+PrtScr dla uwzględnienia określonego, wybranego fragmentu obrazu wyświetlanego na monitorze czy Ctrl+Alt+PrtScr dla zapisania obrazka o podanym wymiarze.

Tworzenie zrzutów za pomocą Screenshot Captora 4.0 nie wymaga od nas posiadania osobnego edytora grafiki. Aplikacja ma wbudowany moduł pozwalający na przycinanie screenów, rozmywanie wybranych obszarów, dodawanie etykiet tekstowych do grafik, a także umieszczanie na nich strzałek.

Wersja 4.0 potrafi ponadto tworzyć zrzuty z sygnału wideo rejestrowanego kamerką internetową. Ma wbudowany mechanizm uploadowania plików graficznych do popularnych witryn hostujących obrazy. Potrafi również tworzyć z grup screenów animowane GIF-y.