Firma Cryptic pracująca nad nową, darmową grą MMO pt. Neverwinter zaprasza wszystkich chętnych do zapisania się na weekendowe sesje testowe swojej gry.

Co dojrzalsi gracze pamiętają pewnie klasyczne gry RPG oparte na mechanice Dungeons & Dragons. Wśród nich była seria Neverwinter Nights osadzona w świecie Zapomnianych Krain. Wszyscy gracze, którzy zdążyli się stęsknić za tytułowym miastem Neverwinter mogą zacierać rączki, gdyż niedługo światło dzienne ujrzy darmowa gra MMO oparta na mechanice Dungeons & Dragons 4 i osadzona zostanie w tym samym świecie, co seria Neverwinter Nights. Zanim jednak gra trafi do szerszej publiczności, muszą zostać wykonane zamknięte testy. I tu wkraczacie Wy.

Wszyscy zainteresowani nową produkcją mogą zapisać się do zamkniętych testów na tej stronie. Przy odrobienie szczęścia będziecie mogli wziąć udział w zamkniętych sesjach weekendowych, które odbędą się w dniach 8-10 lutego, 8-10 marca oraz 22-24 marca.

Te osoby, które zakupiły przedpremierowy zestaw „Hero of the North” dostaną gwarantowany dostęp do pierwszej sesji odbywającej się w ten weekend.

Neverwinter to sieciowe RPG, które duży nacisk kładzie na grę w kooperacji z innymi graczami. Nowością w tego typu grach okaże się wdrożenie zasad czwartej edycji Dungeons & Dragons. Twórcy chcą również wyposażyć grę w odpowiednie narzędzia, dzięki którym gracze będą mogli bawić się w tworzenie własnych przygód – całość ma być skonstruowana tak, żeby każdy mógł w prosty sposób wykreować wszystko, co potrzebne do opowiedzenia danej historii. Ma to odzwierciedlić rolę Mistrza Gry w tradycyjnych, papierowych grach RPG.